COVID 19 - Page 180 of 180 - OhridNews
Заев и Мицкоски бараат одложување на предвремените парламентарни избори

16.03.20 16:49

Лидерите на двете најголеми политички партии од власта и опозицијата, денеска побараа да се свика итна лидерска средба кај претседателот на државата на која ќе се разговара за о...

Општината со редуцирано работно време, домовите по потреба ќе се пренаменуваат во обејкти за изолација и карантин

16.03.20 15:34

Локалната самоуправа, од денес, со странки ќе работи со редуцирано работно време, од 9 до 11 часот и тоа само преку архивата на општина Охрид, информира градоначалникот Констант...

ЕВН привремено ги затвора сите приемни канцеларии за корисници

16.03.20 14:59

Со цел делување во насока на спречување на ширењето на корона вирусот и согласно мерките и препораките на Владата и Регулаторната комисија за енергетика, ЕВН презема дополнителн...

Топ маркетите од денес ќе работат со скратено работно време!

16.03.20 14:43

Поради новонастанатата ситуација со корона вирусот, трговскиот ланец „Топ маркет“, од денес, 16 март, ќе работи од 08 до 20 часот, а во недела до 16 часот Објектот „Топ тобако “...

Попладнево заседава Државниот совет за безбедност

16.03.20 13:28

Попладнево во 16 часот, на иницијатива на претседателот на државата Стево Пендаровски, ќе се одржи состанок на Советот за безбедност на која покрај членовите ќе присуствуваат и ...

Нема нови заболени, се тестираат седум лица

16.03.20 12:59

Нема нови заболени лица со корона вирус, додека седум лица се тестираат, информира министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција Три од лицата кои се тес...

Се повлекуваат вработените на ЈП „Билјанини извори“ од паркинзите

16.03.20 12:35

ЈП Билјанини Извори следејќи ја ситуацијата поврзана со корона вирусот, а во насока на заштита на здравјето на вработените на градскиот паркинг, донесе одлука од денес до 24 мар...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер