Охрид - Page 97 of 97 - OhridNews

Охрид

02.03.07 08:52

Промовиран деби албумот на охридската група HARDFACED

Охридската  група “HARDFACED” синоќа  во клубот “Кастро...

28.02.07 23:18

Пази рампа !!!

Главната рампа на новите паркинг простори кај Тинекс маркет, не им ...

27.02.07 01:22

Промоција на деби албумот на охридската група “HARDFACED”

Охридската  група “HARDFACED” денеска ќе го промовира с...

25.02.07 12:41

“Taboo”. A million dollar discoteque !

Извонреден звук, визуелни ефекти, стилски детаљи и добра журка, го ...

01.01.07 10:27

Добредојде 2007

Охриѓани ја дочекаа Нова Година на спектакуларен начин На Градскиот...

29.12.06 19:53

Night life

Иако на анкетното прашање „Дали славењето Нова Година по хотели е д...

26.12.06 10:41

Предновогодишна приредба

Традиционалната предновогодишна претстава на училишниот центар “Киб...

23.12.06 15:05

Елена и Ламбе ќе пеат на Плоштад?!

Ohridnews неофицијално дознава дека градоначалникот Петрески и Лока...