Живот - Page 3 of 187 - OhridNews

Живот

Здравје Истражување: Редовната медитација делотворна за бактериите во цревата

Практикувањето медитација може да помогне во подобрувањето на состо...

Музика „Среќа Е” – нова авторска песна на Мето Ди Флеш

„Среќа Е” е новата песна на Мето Ди Флеш (Методи Поповски) ко...

Филм Доделени наградите „Златен глобус“

Трагикомедијата „Самовилите на Инишерин“ (The Banshees of Inisherin...

Здравје Само 10 минути трчање на ден го продолжува животот

Трчањето е еден од најпопуларните облици на вежбање во светот Има м...

Живот Јапонија нуди пари за иселување од Токио

Јапонија е подготвена да им плаќа на семејства со деца кои имаат на...

Живот Божиќна ѕвезда – украс за новогодишните и божиќните празници

Голем број семејства за новогодишните и божиќните празници, освен с...

Здравје Правењето снешко согорува 300 калории и ги зајакнува мускулите

За да се направи снешко, потребно е да се потрошат околу 300 калори...

Музика „Ролинг стоун“ објави листа од 200 најголеми пејачи на сите…

Култното списание „Ролинг стоун“ објави листа на 200 најголеми пеја...

Живот Како детето да се оттргне од паметните уреди во зимскиот…

За време на зимскиот распуст активностите на отворено се намалуваат...