Здравје - Page 57 of 58 - OhridNews

Здравје

27.08.13 12:23

Најдобра храна за дебелеење и слабеење

Многу жени секојдневно се борат со вишокот калории, но со правилен ...

26.08.13 10:43

Знаете ли колку калории имаат некои од производите кои секојдневно…

Сите знаеме колку калории има во една топка сладолед, а колку нашат...

23.08.13 09:32

Какаото е поздраво од чајот

Убава вест за сите обожаватели на чоколадото Чоколадата е навистина...

20.08.13 00:28

Здрави навики за витка линија

На многу луѓе им се има случено да држат диета за по завршувањето н...

17.08.13 01:58

Кои работи Ве прават да јадете повеќе

Познато е дека некои работи Ве прават да јадете повеќе, а најголеми...

14.08.13 22:34

Девет најдобри производи кои помагаат при болести

1 Излечете ги воспалените мускули со маслиново масло Маслиновото ма...

13.08.13 01:07

Три едноставни совети за да ги заштитите вашите бубрези

Бубрезите играат голема улога во прочистувањето на вашето тело Ако ...

10.08.13 22:59

Изненадувачки новости за исхраната кои треба да ги прочитате

Дали сте знаеле дека едно ново истражување покажало дека вегетарија...

09.08.13 14:22

Дали прескокнувањето на доручекот може да помогне во намалување на…

Иако многу луѓе сметаат дека единственото нешто кое ќе го постигнет...