OhridNews TV - Page 37 of 41 - OhridNews

OhridNews TV

OhridNews TV Драма во Јужна Африка: Ајкула го нападна светскиот првак во…

Трикратниот светски првак во сурфање Мајк Фенинг, за време на натпр...

OhridNews TV Една поинаква „Кармина Бурана“ на отварањето на 55-то „Охридско лето“

Со кантата „Кармина Бурана“, во изведба на светски познатата продук...

OhridNews TV Рефлекс и пол: Погледнете што му се случи на Дејвид…

Славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам не ги пропушта мечевите на ...

OhridNews TV Наезда од пеперутки во Охридско

Роеви инсекти околу светилките деновиве во ноќните часови можат да ...

OhridNews TV Видео: Убавините на Охрид прикажани во репортажа на француската „ТВ2“

Културните и природните убавини на Охрид беа прикажани во рамки на ...

OhridNews TV Убавините на езерото низ објективот на охриѓанецот Љупчо- Лепи

Охридското езеро и неговата природна убавина од секогаш биле инспир...

OhridNews TV Како изгледа животот во Пештани пред почетокот на туристичката сезона

Младата Натали Башоска од Пештани, која студира филмска режија во Њ...

OhridNews TV Објавен документарецот за познатиот дански музичар со македонско потекло Бјонко…

На You tube деновиве е објавен видео спотот и краткиот документарен...

OhridNews TV Жаре и Климе: Охрид да дојте!

Охрид ќе биде домаќин на Втората меѓународна конференција за климат...