Што, кога, каде? - Page 64 of 75 - OhridNews

Што, кога, каде?

28.11.18 16:03

Select band @ Fish and lounge bar Lihnidos

Сабота, 1 декември, во фиш и лоунџ бар „Лихнидос“, ќе нстапи „Селек...

28.11.18 16:01

Boban & Stojne @ Fish and lounge bar Lihnidos

Петок, 30 ноември, во фиш и лаунџ бар „Лихнидос“ настапуваат Бобан ...

27.11.18 14:53

Прводекемвриска Импровокација „С05 Е04“

Во четвртата епизода од петтата сезона на мегапопуларната Импровока...

24.11.18 11:12

Best Off Stand Up @ Jazz Inn

Best Off Stand Up Најдобрите шеги на сезоната спакувани во 75 мин у...

24.11.18 11:07

‎DJ Buce – Commercial Night Out @ Cuba Libre Beach…

Во сабота, 24 ноември, во Куба Либре настапува ‎DJ Buce – Com...

20.11.18 11:23

“Метод” од Жорди Галсеран на редовниот репертоар на Народен театар…

Најпоставуваниот современ шпански текст во регионот, за првпат прев...

20.11.18 11:12

Промоција на книгата „Свети Архангел Михаил“ од акад. Миле Миќуновиќ

Утре во НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид ќе биде промовирана...

16.11.18 11:40

Супер лига: РК Охрид – РК Пролет

Втората етапа во ракометната Супер лига, охридските „гладијатори“ ќ...

15.11.18 16:34

Прва лига: КК АВ Охрид – КК Блокотехна

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид во седмата рунда од Првата македонска к...