Спорт - Page 3763 of 3897 - OhridNews
La Fabrik EP 2020 – BANER
„Билјанини извори“ подготвена за Кик- Бокс ! !

25.06.08 15:50

Охрид и Спортската сала „Билјанини Извори“ се подготвени за Балканското првенство во кик бокс кое од 27 до 29 јуни ќе се одржи во Охрид Во Спортската сала во која интензивно се ...

Одреден возниот ред во МФЛ ! !

24.06.08 14:41

Викендов беа извлечени натпреварувачките броеви за сезоната 2008/09 и за првата рунда од националниот куп ПРВА МФЛ 1 колоБашкими – Пелистер,Вардар – Победа, Ренова &...

Првиот и последниот свиреж за Италијанецот Росети

24.06.08 14:02

Италијанскиот судија Роберто Росети ја доби честа да го води финалниот натпревар на Европското првенство што на 29 јуни ќе се одигра на стадионот Ернст Хапел во Виена На еден од...

Македонските атлетичари го предадоа “фенерот“ ! !

24.06.08 07:03

Македонската алетска репрезентација го избегна последното место во машка конкуренција на купот на Европа во Банска Бистрица (Словачка) Црвено-жолтите ги предводеше охриѓанецот С...

Димитар Поп – Стефанија најдобар “оптимист“ !

24.06.08 06:02

 Во организација на Едриличарскиот клуб СТРМЕЦ – Охрид и Едриличарската федерација на Македонија, викендов во Охрид се одржа Државното првенство ва едрење за Класата ОПТИМ...

Шпанија го прекина проклетсвото

23.06.08 10:19

По три елиминации на големи натпреварувања, малерозниот 22 јуни стана таличен за Шпанија која е последниот патник во полуфиналето на ЕП во фудбал што се игра во Швајцарија и Авс...

Ohridnews на ЕП 2008 ! !

23.06.08 00:01

Незaборaвен натпревар  во Виена одиграа Хрватска и Турција во 1/4 финалето од Европското првенство во Австрија и Швајцарија Eкипата на „ohridnews“ имаше среќа да биде дел од ова...

Селман го сруши рекордот стар 36 години ! !

22.06.08 16:51

Охриѓанецот Селман Реџеп постави нов македонски рекорд во дисциплината трискок Селман на денешниот натпревар во рамките на Купот на Европа во Банска Бистрица,Словачка скокна 154...

Ракометарите против Германија и Русија во Ц групата на СП во Хрватска

22.06.08 11:13

Ракометните велесили Германија и Русија, како и Полска, Тунис и Алжир ќе и бидат противници на машката ракометна репрезентација на светското првенство во 2009-та година во Хрват...

Шпанија против Италија и историското проклетството

22.06.08 10:45

Последниот патник во полуфиналето на ЕП ќе биде познат вечерва Големите фаворите Шпанија и Италија во меѓусебна пресметка ќе одлучуваат за пласман меѓу четирите најдобри селекци...

Dr Batkoski pod artikli