Македонија - Page 796 of 801 - OhridNews
На стартот од новото првенство: Белите во Штип, Илинденци го пречекуваат Металург!

01.07.07 12:19

Во просториите на ФФМ беа извлечени паровите за новото фудбалско првенсто во Првата и Втората лига На отварањето на сезоната охриѓани кои по пауза од 4 години се вратија во Вто...

Фијаско на македонската атлетика !

27.06.07 08:45

Македонија е последно пласирана во најслабата група од Европскиот куп во атлетика На натпреварите од Б-групата во Втората лига на ЕК во Зеница, Македонија го освои последното, 1...

„Македонското девојче“во Б групата на СП

21.06.07 00:32

Македонската  женска ракометна репрезентација ги доби противниците во првиот круг на светското првенство што од 2 до 16 декември годинава ќе се одржи во Франција Според  ждребот...

Хаџиристески се врати во ФФМ – санкциите замрзнати, засега

19.06.07 09:17

Харалампие Хаџиристески од вчера повторно е впишан во Централниот регистер како претседател на Фудбалската федерација на Македонија-ФФМ, со што се избегнати санкции од УЕФА Сепа...

ФФМ пред санкции од УЕФА!

18.06.07 09:10

УЕФА на вонредна седница што денеска попладне ќе се одржи во Нион ќе одлучува за евентуалните санкции за мак-фудбалот, по  последните случувања во федерацијата и обидите за смен...

ЕП невозможна мисија за Македонија !

17.06.07 04:04

Машката ракометна репрезентација на Македонија не успеа да се пласира на ЕП што догодина се игра во Норвешка откако во реванш натпреваот од баражот беше поразена од Словенија во...

За ракометарките награда од 15.000 евра за пласман на СП во Париз !

14.06.07 16:32

Женската ракометна репрезентација ќе добие од државата парична награда во износ од 15000 евра за пласманот на Светското првенство во ракомет што ќе се одржи во декември во Париз...

Да се играше ракометот едно полувреме ! !

10.06.07 10:12

Македонската ракометна репрезентација е поразена во Марибот од Словенија со 33:28 во првиот бараж натпревар од квалификациите за пласман на ЕП во Норвешка догодина Пет  гола нег...

анализа: На „Градски“ ништо ново.

04.06.07 01:27

Македонските фудбалски репрезентативци на нацијата во саботата и сервираа уште еден фрустрирачки пораз Ако досега можеше да помне изговорот  добро игравме , но немавме среќа, ов...

И Израел со победа си замина од „Градски“ !

03.06.07 06:11

Македонската фудбалска репрезентација доживеа нов пораз во квалификациите за пласман на ЕП 2008 Овојпат поупешен од нас беше Израел кој во Скопје славеше со 2:1 Израел поведе  в...

Dr Batkoski pod artikli