Македонија - Page 798 of 815 - OhridNews
Дејвис куп: Македонија – Летонија 2:0

09.02.08 00:06

Македонската тениска Дејвис куп репрезентација оствари убедлива 2-0  предност против селекцијата на Летонија во Скопје, во дуелот од првото коло во втората Евро – Африканс...

Македонските атлетичари на Балканијада во Грција ! !

08.02.08 09:45

На 9 февруари 2008 во Атина ќе се одржи 15-то Балканско првенство во атлетика во сала Македонската репрезентација на првенството во Атина, ќе ја претставуваат следниве атлетичар...

“Младите“ триумфираа во Валона ! !

07.02.08 18:29

Македонските фудбалски надежи со голот на Глигор Глигоров во 34 минута ги победија своите врсници од Албанија на првиот тест годинава Во натпревар што се играше сто минути, во В...

Соседите одиграа мирољубиво на „Градски“

06.02.08 19:13

Македонија и Србија одиграа нерешено 1:1 во пријателски контролен натпревар што денеска се одигра на Градскиот стадион во Скопје Гостите поведоа во финишот на првото полувреме с...

17.00 Македонија – Србија

06.02.08 00:01

Со проверени имиња и без никакви екперименти македонскиот селектор Сречко Катанец ја ковa стратегијата за претстојниот пријателски натпревар со Србија Без разлика што мечот е од...

Анализа: “Една ластојца, не прајт пролет“

05.02.08 07:25

Станува ли Битола и салата Младост “баук“ за охридскиот АМАК СП Со пораз го завршија првиот дел, со пораз го започнаа вториот дел од  шампионатот и тоа на истото место, градот н...

Амак СП гостува во Битола

03.02.08 08:30

Викендов продолжија натпреварите во Првата машка кошаркарска лига Во дербито на колото Работнички го совлада Вардар О со 83:80 Кошаркарите на Амак СП на старот од вториот дел на...

Старт на вториот дел од кошаркарскиот шампионат ! !

31.01.08 01:10

Скопското дерби Вардар – Работнички ќе го означи стартот на вториот дел од Првата кошаркарска лига за мажи Средбата е закажана за утре, петок во 17 часот во салата на СРЦ „Кале“...

ЕП Ватерполо : На стартoт против Романија ! !

31.01.08 00:45

Македонската ватерполо репрезентација се најде во Б групата за претстојното ЕП во ватерполо кое од 4 до 14 јули годинава ќе се одржи во Малага, Шпанија На ждребот во Мадрид, Мак...

„Сефте“ на репрезентацијата на Македонија во хокеј на трева во Охрид !

30.01.08 07:01

Хокеарската репрезентација на Македонија во сабота 02022008г во салата „Билјанини извори“ во Охрид ќе одигра ревијален пријателски натпревар против екипата составена од претстав...

Dr Batkoski pod artikli