Македонија - Page 799 of 815 - OhridNews
Шумуликовски во Ипсвич !

30.01.08 01:51

Плејмејкерот на македонската фудбалска репрезентација, Величе Шумуликовски, кариерата ќе ја продолжи во англискиот второлигаш Ипсвич Шумуликоски на неколкудневната проба ги задо...

Македонските репрезентативци “растрчани “ по Светот ! !

29.01.08 09:19

Македонската експедиција за престојниот пријателски натпревар со Србија на 6 февруари првиот собир ке го има на 4 февруари во Скопје Поголемиот дел од македонските репрезентатив...

Роберт Попов во Оксер ! !

25.01.08 23:53

Роберт Попов повремениот македонски репрезентативец, премина во еден од најголемите француски клубови , Оксер Попов во Оксер стигнува од Бугарскиот Литекс,каде ја носеше капитен...

Видео : Лотито – Пандев останува во Лацио ! !

25.01.08 22:14

Најдобриот македонски фудбалер во моментов Горан Пандев речи си и да нема ден а да не биде поврзан со некој нов клуб Сакајќи да им стави крај на сите овие шпекулации се огласи п...

Пандев во Њукасл ???

23.01.08 16:33

Горан Пандев е приоритет број еден на листата желби на новиот менаџер на Њукасл Кевин Киген 15 милиони евра е цифрата која челниците на “чавките“ се спремни да префрлат на конто...

Катанец : Србија е вистински предизвик ! ! !

22.01.08 16:24

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација , Сречко Катанец  го соопшти списокот на играчи кои ќе настапат на пријателскиот натпревар со Србија што ќе се одигра на 6Фев...

Видео : Пандев го постигна првиот гол во новата година

21.01.08 01:24

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев беше стрелец за Лацио во натпреварот од Италијанската „Сериа А“ против Наполи кој заврши без победник 2:2 Пандев беше стрелец на гол...

18.00 Португалија – Македонија

20.01.08 00:03

Солидни шест гола предност имаат македонските репрезентативци во пресрет на реванш мечот  кој ќе го даде патникот во баражот за СП 2009 Враќањето на капитенот Лазаров во црвено ...

Видео : Багдатис “Македонија е Грчка“ ! ! !

19.01.08 21:44

Кипарскиот тенисер Маркос Багдатис беше дел од грчката навивачка група која пеела антимакедонски и антитурски песни за време на мечевите од тенискиот гренд-слем Австралија опен ...

Против Србија на “Градски“ ! !

18.01.08 09:11

Реновирањето на “Градски“ нема да им смета на фудбалерите на Македонија и Србија, приjателскиот натпревар на 6 февруари да го одиграат во Скопје Со соодветна заштитна ограда ќе ...

Dr Batkoski pod artikli