Македонија - Page 802 of 815 - OhridNews
Одложен стартот на подготовките ! ! !

27.12.07 00:05

Машката ракометна сениорска репрезентација подготовките за квалификациите за СП 2009 ке ги започнат на 2 Јануари На мини подготвките тренерскиот тандем Темелковски – Шундовски ќ...

КФМ – Годишно собрание

24.12.07 12:05

Кошаркарската федерација на Македонија изминатиов викенд го одржа редовното годишно собрание на кое присуствуваа 25 претставници на клубовите Челниците на Федерацијата во извешт...

Ракомет Квалификации.Македонија не доаѓа во Охрид ! ! !

24.12.07 11:30

Бекот Бранислав Ангеловски нема да биде со нашата сениорска репрезентација на првите два ракометни квалификациски меча против Бугарија, во Варна и во Скопје Тој го известил вд с...

Ол – стар 2007 ! ! !

23.12.07 22:20

 “Домашните“ македонски кошаркари ги совладаа странските кои настапуваат во првата македонска лига во Ол Стар дуелот со тесни 117:115 На мечот кој повеќе беше егзиобицоионен за ...

Ол – стар мечот без охриѓани ! ! !

23.12.07 00:34

Вечерва во Виница втора година по ред ќе се одржи Македонскиот all -star  натпреварИ покрај тоа што се најдоа на петтото место на табелата во Првата лига, на паркетот во Виница ...

Формирана Федерацијата за хокеј на трева !

23.12.07 00:05

Македонското спортко семејство од вчера е побогато за Федерацијата за хокеј на Трева-ФХК На основачкото Собрание што се одржа во Охрид за претседател на Федерацијата е избран Де...

Катанец продолжува со Македонија ! ! !

21.12.07 18:58

Среќко Катанец останува на македонската клупа Денес во телефонски разговор словенецот му потврдил на првиот човек на ФФМ Хаџиристески дека и понатаму ќе биде селектор на фудбалс...

Катанец денеска ќе каже дали останува на кормилото на Македонија !

21.12.07 13:02

Досегашниот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Сречко Катанец , конечниот одговор на понудата да ја продолжи соработката како селектор на македонската фудбалс...

Кавадарци домаќин на завршницата на Купот

20.12.07 19:06

Завршниот турнир од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција за 2008 година ќе се одигра во КавадарциКК Фени Индустри беше единствениот учесник во лицитацијата, која с...

Започнува Операцијата “Хрватска 2009 “! ! !

18.12.07 14:16

ВД Селекторот на машката сениорска репрезентација Илија Темелковски го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за јануарските квалификации за бараж за Сениорското машко пр...

МИА Банер