Македонија - Page 801 of 808 - OhridNews
Анализа: „Дајте , оту ќе ви дает“

10.09.07 14:36

Македонската фудбалска репрезентација убедливо поразена се врати од гостувањето во Русија Не само што не успеаа да не зарадуваат , туку ни приредија уште едно фрустричко пополад...

Стефанов во Мерсин, Вардар Про во ЛШ

10.09.07 14:30

Македонскиот кошаркарски ас Врбица Стефанов се договори за двегодишна соработка со турскиот прволигаш Мерсин За капитенот на македонската репрезентација ова ќе биде трето враќањ...

Русија е зад нас на ред е Естонија

10.09.07 03:08

Судирот на македонската фудбалска репрезентација со селекциите од поранешниот СССР продолжува неделава Откако викендов русите не вратија во фудбалската реалност ( не дека не ја ...

Русија и со десетмина пресилна за нас !

08.09.07 19:15

Репрезентацијата на Русија ни одржа уште една фудбалска лекција Во рамките на квалификациите за пласман на ЕП, на стадионот на Локомотив во Москва Русија ја совлада Македонија с...

На терен со Русија,со умот против Естонија

07.09.07 23:58

По одличниот старт на квалификациите се понадевавме дека со Катанец на клупата може да направиме чекор понапред во супер тешката група, но токму Русија во ладниот Ноември ни ги ...

Во Русија за престиж

07.09.07 00:37

Македонската “А“ селекција ги заврши подготвките во Охрид за квалификациските дуели со Русија во сабота и Естонија во среда Денес во време на одигрување на натпреварот ќе го одр...

Кошарка: Не успеавме против Израел. 87 – 92

01.09.07 09:21

Македонската кошаркарска репрезентација не успеа да се квалификува на завршницата на ЕП во Шпанија, која стартува во Понеделник Во решавачкиот дуел за пласман на евро шампионато...

Кошарка: Со победа до ЕП

31.08.07 10:02

Победа над Израел во вечерашниот натпревар (почеток 2030 часот, МТВ пренос), ќе ја одведе Македонија на завршница од Европското првенство за кошаркари во Шпанија, што почнува в ...

Фудбал втора лига. На ред 5. коло

31.08.07 09:45

На победи за прв пат во сезоната се радуваа Влазрими и Караорман, едиствениот тим без победа во шампионатот е струмичка Беласица  Второлигашите се подготувуваат за 5 коло по кое...

Кошарка: Победа на стартот во Менорка! !

30.08.07 10:13

Најдобрите македонски кошаркари ја совладаа репрезентацијата на Босна и Херцеговина со 73:63 Во првиот натпревар од дополнителниот турнир во Менорка, по чие одигрување ќе биде п...

Dr Batkoski pod artikli