Македонија - Page 803 of 815 - OhridNews
На стартот од квалификациите за пласман на СП ги пречекуваме Шкотска и Холандија !

14.12.07 19:16

Репрезентациите од квалификациската група 9 за пласман на Светското фудбалско првенство што во 2010 година ќе се одржи во Јужна Африка, во која настапува Македонија, договорно г...

21:15 Македонија – Хрватска

11.12.07 00:48

Вечерва 21:15 ч македонската женска репрезентација ќе го одигра последниот натпревар во М1 осминафиналната група Вечерашен противник ни е селекцијата на Хрватска која како и на...

СП 07 . 21.20 Македонија – Норвешка

06.12.07 07:47

Македоснката женската ракометна селекција вечерва против Норвешка ќе го одигра првиот натпревар од втората фаза на Светското првенство во Франција Натпреварот против европскиот ...

СП 07 . Добро ни оди,а ?

05.12.07 11:43

(Не)очекувано за многумина, Македонската женска ракометна репрезентација е во главната фаза од натпреварувањето на СП во Франција за сениорки Ја отпишавме нашата селекеција во п...

СП 07 : Македонија во главната фаза ! !! !

04.12.07 20:49

По ремито Русија – Бразил 31-31 и победата на македонската ракометна женска репрезентација над селекцијата на Австралија црвено-жолтите се изборија за  пласман во главанта...

Мечот против АМАК СП последен за Тодоров на клупата на МЗТ ! !

04.12.07 13:51

Марјан Лазовски е наследникот  на Александар Тодоров на тренерската функција во МЗТ Скопје, откако досегашниот предводник на екипата поднесе оставка Тодоров се повлече по болнио...

СП Франција ; 20.30 Македонија – Бразил

03.12.07 17:25

Македонската женска ракометна репрезентација загуби на првиот натпревар на СП во Франција Русинките беа посупешни од  Македонија на стартот на мундијалот, победувајки не со 27:2...

Катанец како “Дедо Мраз“ ! ! !

29.11.07 22:55

Словенецот Сречко Катанец ќе размисли уште еднаш и до Нова Година ке  го даде конечниот одговор дали ќе остане на македонската клупа или ке седне на некоја од соседните репрезен...

НБА играч во македонски дрес ! ! !

29.11.07 11:45

Дариус Вашингтон од Сан Антонио и најдобриот играч на Арис, Џеремаја Мејси, наскоро ќе добијат македонски пасоши Како што пишува денешен “Дневник“  НБА-играчот Дариус Вашингтон ...

Хаџиристески – Катанец: Убава но не исплатлива група !

27.11.07 01:12

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Холандија, Шкотска, Норвешка и Исланд во квалификациите за СП 2010 кое ќе се одржи во Јужна Африка  Тешка и не исплатлива гр...

МИА Банер