Македонија - Page 800 of 815 - OhridNews
Македонија – Португалија 38-32

17.01.08 20:57

Македонската ракометна репрезентација извојува убедлива 38-32 (21-15) победа над селекцијата на Португалија во првиот од двата решевачки меча за пласман во баражот за СП 2009 Пр...

Македонија 60 – та во ФИФА, против Србија во февруари ! ! !

17.01.08 00:05

Македонскиот фудбалски селектор, Словенецот Сречко Катанец и неговиот колега од Србија, Мирослав Ѓукиќ, се договорија да одиграат меѓусебе контролен натпревар на 6 февруари Маке...

17.45 Македонија – Португалија ! !

17.01.08 00:03

Ракометната репрезентација на Португалија е противник за респект, со која нема да биде лесно да се излезе на крај, но атмосферата во акедонскиот тим е порелаксирана откако се вр...

Тричкосkи “Делија“ ! ! !

16.01.08 00:05

Иван Тричковски најдобриот фудбалер од Македонија во 2007 година е новото засилување на Црвена Звезда Црвена Звезда и Работнички, како што обајавија спрските медиуми, ги договор...

Македонија домаќин “надвор“

15.01.08 15:32

Лесно може да се случи македонскта фудбалска репрезентација натпреварите како домаќин да ги игра надвор од нашата држава Причина е уривањето на северната трибина на “Градски“ ка...

Лазаров доаѓа ! ! !

15.01.08 00:01

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров денес ќе му се стави на располагање на вд селекторот Илија Темелковски, за двомечот со Португалија за баражот за мундијалот “Хрватск...

Милано удри “Џек- Пот“ ! ! !

14.01.08 14:37

Скопските ривали Работнички К и Македонија ЃП ќе се сретнат во полуфиналето на македонскиот национален фудбалски куп Во вториот полуфинален меч ќе играат екипите на Милано (Кума...

Победа во чест на 11-те загинати ! ! !

12.01.08 19:26

Лесно и убедливо македонските репрезентативци го совладаа аутсјадерот во нашата група Бугарија  41-24 (23-13) Бугарската селекција во ниту еден момет не беше рамноправен противн...

Лазров Да, Лазаров НЕ !

12.01.08 00:01

Кире Лазаров капитенот на националната ракометна репрезентација, одлучи да и се приклучи на најдобрата машка селекција за претстојните квалификациски натпревари со Португалија К...

Пораз за крај ! !

11.01.08 23:33

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров со пораз од  Хипо 34:24 (20:7) го завршија годинешниот настап во елитната лига на шампионки Целата неизвеснот околку конечниот победник беш...

МИА Банер