Македонија - Page 804 of 815 - OhridNews
Македнија во четвртиот барабан ! ! !

24.11.07 08:56

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа скок од 16 места на најновата ранг листа на ФИФА, и сега со 556 поени е на 59-то место За вака големиот скок придонесе неодамне...

Евро Ракомет ! ! !

19.11.07 15:02

Една победа и три порази е билансот на македонските преставници во ракометните европкупови Единствено Металург  кој настапува во ЕХФ купот ја спаси честа совладувајки го Шведски...

Хрватска на колена ! ! !

17.11.07 22:06

Македонската фудбалска репрезентација со победа се прости од своите навивачи во овој циклус квалификации за пласман на Европското првенство, откако вечерва во Скопје ја совлада ...

Македонија-Хрватска ја нема во билтените на обложувалниците !

17.11.07 10:17

Натпреварот Македонија- Хрватска го нема во тековниот билтен на обложувалниците во Охрид Фудбалските патриоти кои утрово побрзаа да уплатат на Македонија, останаа затечени од од...

Познат натпреварувачкиот сиситем, Македонија по потешкиот пат

16.11.07 16:31

ФИБА Европа го одреди натпреварувачкиот систем за квалификациите за Европското Првенство во Полска 2009 година Актуелниот европски шампион Русија, домаќинот Полска, како и селек...

Хрватските навивачи на „Градски“ ќе бидат разделени меѓу себе !?

15.11.07 16:14

На нешто повеќе од 48 часа до почетокот на квалификацискиот натпревар, Македонија – Хрватска од Е групата  за пласман на Европското првенство, полека се вжештува атмосфера...

Вардар одбележува 60 години постоење !

14.11.07 00:05

Македонската фудбалска гордост, Вардар, денеска одбележува 60 години од постоењето Јубилејот црвено-црните ќе го заокружат со пријателскиот натпревар против Партизан од Белград ...

Чест секому вересија никому !

14.11.07 00:03

Малата Македонија, сега е голема во очите на фаворитите за пласман на Европското првенство кои соочени со неуспех во квалификациите кројат разни конструкции кои не ретко и немаа...

Нов пораз на Кометал ,честа ќе ја спасува Вардар ! !

09.11.07 19:53

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров претпреа нов пораз во овогодинешната лига на шампиони Третиот пораз во третиот натпревар од групата Ц им го нанесе Австрискиот Хипо со 24:2...

Ракометна треска во Македонија

09.11.07 10:15

Македонскиот шампион Вардар ПРО викендов во „Кале“ го игра клучниот натпревар за пласман во нокаут фазата во Лигата на шампионите Противник на црвено-црните е екипата на Кроациј...

Dr Batkoski pod artikli