Охрид - Page 1079 of 1133 - OhridNews
ЕХФ ја прекрсти Охридската сала во “Александар Петрески Арена “

23.05.08 14:24

Европската ракометна федерација (ЕХФ) на својот официјален сајт го згреши името на Охридската Спортска сала Во тексот посветен на последната инспeкција на ЕХФ стои дека Охридска...

Охрид домаќин на Македонија ! !

23.05.08 03:52

Женската јуниорска ракометна репрезентација на Македонија на престојното СП натпреварите од Д групата ќе ги игра во ОХрид Од понудените градови домаќини за СП кое од 21 јули до ...

“Билјанини“ подготвена за јуниорското СП ! !

22.05.08 01:23

Охридската сала Билјанини Извори го положи и последниот тест за домаќин на  јуниорското СП кое од 21 Јули до 03 Август ќе се одржи во Македонија Вчерашната инспекција од страна ...

Кајакарите со Вајлд карти на ОИ во Пекинг !?

22.05.08 01:11

Кајакарите на мирни води сепак ќе бидат дел од Летните ОИ во Пекинг  И покрај слабите резултати на последното ЕП во одржано во Милано, Италија од експедицијата која не преставув...

Охридските стрелци со мирна рака ! !

21.05.08 10:12

Прво место во екипен пласман за охридските стрелци на третиот куп во гаѓање со сериска воздушна пушка Стрелците од СК “Охрид“ во состав Апостолоски Бобан, Гоџо Мартин и Блажески...

Охриѓани во трка за медалите ! !

20.05.08 01:24

12 Атлeтски клубови од нашата држава викендов учествуваа на квалификациите за финалето на купот на Македонија Охридските атлетичари успеаа во четири дисциплини да се пласираат в...

Охридскиот АМАК СП не се пријави за кошаркарската Балканска лига ! !

20.05.08 00:57

Најуспешниот охридски спортски колектив сезонава, КК АМАК СП не се пријави за учество во новоформираната Балканска, кошаркарска лига (БИБЛ), која ќе стартува на 8 октомври годин...

Едриличарите добро минаа во Палиќ ! !

19.05.08 16:50

Петчлената македонската репрезентација во едрење се врати од Пaлиќ, Србија каде зеде учество на Првенеството на Југоисточна Европа во класата „Оптимист“ што се одржуваше во дено...

Толески на врвот на Чешка ! !

19.05.08 02:27

Гоце Толески ја освои титулата со Славија Прага во чешкото првенство Во пресрет на последното коло, на црвено – белите доволен им беше бод за да ја одбраната титулата Во п...

Очекувано ! !

17.05.08 22:09

Очекувани резултати во 32 коло од Втората МФЛ На две кола пред крајот екипите на Турново и Металург се нови прволигаши Турново со “седмица“ го почасти Охрид, додека по поразот н...

Dr Batkoski pod artikli