Охрид - Page 1079 of 1099 - OhridNews
Викенд спорт Инфо ! !

26.10.07 01:03

Езерското фудбалско дерби е на менито виекндов во втората фудбалска лига На Градскиот стадион во Струга фенерџијата Караорман ќе го пречека Охрид Во Велмеј Илинден нови бодови ќ...

Локалното Охридско дерби без победник ! !

26.10.07 00:08

Дерби пресметката во третата фудбалска лига југозапад помеѓу охридските Лескоец и Дебарца од Белчишта заврши без победник 1-1 Во фер и пријателска атмосфера на теренот во Ресен ...

Суспендиран теренот на Билјанини Извори ! ! ! !

25.10.07 08:52

По нападот врз главниот судија Димески Жарко по завршувањето на натпреварот против Вардар (Н) комесарот за натпревари при ФФМ донесе одлука против ФК Охрид за суспензија на тере...

Несреќен пораз на Илинден ! !

25.10.07 00:10

Фудбалерите на Илинден не успеаа да го повторат успехот од минатата рунда кога го елиминираа шампионот Победа Домаќините се тие кои треба да жалат за прпуштената прилика да “мат...

Успех на охридските едриличари на регатата во Белград !

24.10.07 16:37

Охридските едриличари од клубовите “Амак СП-Бофор”  и “Стрмец” , на отвореното првенство  “Трофеј на Белград”, кое деновиве се одржа на Савск...

Заврши Општинската фудбалска лига ! !

24.10.07 00:03

Со натпреварите од 7 коло заврши есенскиот дел од општинската фудбалска лига за сезоната 2007/08 година Во последното седмо коло постигнати се следниве резултати : Во Лешани :  ...

АМАК за малку од готово вересија ! ! !

23.10.07 21:26

Кошаркарите на АМАК тесно го добија дерби натпреварот од 4-то коло против МЗТ со 79:75 Охридските “бели” добро ги испотија своите навивачи на патот до втората победа...

Пионерите од Езерскиот регион комплетираа 6 кола

22.10.07 16:28

Фудбалските пионери од Езерскиот регион комплетираа 6 кола, по кои на табелата водат надежите на Караорман Еве ги комплетните резултати и поредокот на табелата: Езерски Фудбалск...

Втор пораз на кошаркарите на АМАК СП !

22.10.07 08:30

Кошаркарите на АМАК СП го доживеаа вториот пораз оваа сезона Во рамките на третото коло охридскиот прволигаш загуби во Кавадарци од лидерот на табелата Фени индустри со 90:78 Во...

Очајно слабиот судија Димески спасуваше жива глава во Охрид ! ! !

20.10.07 19:08

Ва рамките на 10 коло од Втората фудбалска лига екипата на Охрид на „Билјанини извори“ не успеа да го совлада Вардар од Неготино играјќи без голови 0-0 публиката не виде гол Гла...

Dr Batkoski pod artikli