Охрид - Page 1081 of 1099 - OhridNews
Спорт Инфо

07.10.07 00:05

Фудбалерите на Скопје ја прекинаа победничката серија на Илинденци на домашен терен играјки нерешено 1-1Три црвени картони, промашен пенал , бод за гостинот е епилогот од натпре...

АМАК СП – Пелистер 76-72 ,Маврово останува во Првата Лига

06.10.07 00:01

Втора победа на охриѓани во третата пресметка помеѓу АМАК СП и битолскиот Свислајон Пелистер Неколку пресврти му дадоа белег на овај натпревар Првото полувреме во своја корист ...

ФК “Воска Јуниорс“ на мини-турнеја

05.10.07 07:56

Генерацијата фудблери 95-96 на Фк Воска Јуниорс во наредните десетина дена ќе направи мини турнеја во Турција и Бугарија Поддржани од локалната самоуправа, предводени од својот ...

Заврши Државното Првенство во Едрење

01.10.07 15:39

Заврши  Државното Првенство во Едрење, чиј организатор беше Едриличарскиот клуб „Стрмец“ од Охрид, а покровител Едриличарската Федерација на Македонија На Првенството учество зе...

Ракометното дерби за Стружани , стартуваат и кошаркарките

01.10.07 12:13

Ракометарите на Климент Охридски со пораз ја отворија новата сезона во прволигашкото друштво Пред стотина гледачи во езерското дерби струшки Илинден поуспешен од охридските бел...

Мрежите на „Билјанини “ мируваа ,Илинденци торпедирни во Турново

30.09.07 12:00

Дерби натпретварот од осмото коло во втората фудбалска лига не ги оправда во целост очекуваањата на љубителите на фудбалотДомашните “сини“ се обидуваа со сите расположиви средст...

Државно првенство во едрење на Охридското Езеро

30.09.07 01:22

Во организација на едриличарскиот клуб „Стрмец“ од  Охрид денеска на Охридското Езеро ќе се одржи  државно првенство во едрење Ќе настапат едриличари од 4 клуба:АМАК СП Бофор,Сн...

Спорт Инфо: Викендов фудбалско и ракометно дерби во Охрид !

28.09.07 14:20

Дербито на втората фудбалска лига се игра на „Билјанини“, каде охридските “сини“ го пречекуваат лидерот и единствената непоразена екипа Металург По серијата резултати топло ладн...

Викендов тргнуваат ракометарите ! !

27.09.07 00:12

Во единствениот тест натпревар пред почетокот на новата сезона ракометарите на Климент Охридски убедливо со 34-14 ја совладаа битолската екипа Феникс Првенството започнува викен...

Илинден ја елиминира Победа !!!

19.09.07 20:06

Екипата на Илинден од Велмеј го приреди најголемото изненадување во 16 финалните натпревари од Македонскиот куп“Илинденци“  благодарение на подоброто изведување на пеналите со 5...

Dr Batkoski pod artikli