Охрид - Page 1082 of 1092 - OhridNews
Кик бокс спектакл во Охрид

06.07.07 15:31

Борба на гладијатори , е наречен кик-бокс спектаклот што на 7 јули (сабота) ќе се одржи на Античкиот театарОрганизатор на спектаклот е Македонската кик-бокс федерацијаГлавен нас...

Вечното дерби на старот ,АМАК ќе гостува на шампионот

06.07.07 09:33

Новата сезона во кошаркарската Суперлига ќе стартува на 6 октомври, а најинтересен дуел ќе биде вечното скопско дерби помеѓу МЗТ Скопје и Фершпед Работнички Охридскиот суперлига...

Вардар поразен во Охрид !

05.07.07 10:53

Фудбалерите на Вардар минимално 1-0 беа  поразени  на првата контрола во Охрид Освојувачот на македонскиот куп беше поразен од албанскиот првак Тирана ,со голот на  репрезентати...

Солиден настап на едриличарите на „Амак“ во Варна

04.07.07 17:35

Едриличарите од  „АМАК СП-БОФОР“,  од 2806 до 01072007 год зедоа учество на   26-та интернационална регата „ БРИЗ“, што се одржа во Варна, Бугарија, на која тие постигнаа солидн...

ФК Охрид ги започна подготовките за претстојната сезона

04.07.07 01:44

Новиот второлигаш екипата на Охрид ги започна подготовките за претстојната сезона која започнува на 4 Август Под водство на тренерот и играч  Гоце Маркоски на првиот тренинг се ...

Фудбалските јуниори од Охрид во Албанија !

29.06.07 12:43

Школата за фудбал Евро фудбал постои 7 години а низ неа поминале голем број играчиМоментално школата брои околу 120 деца поделени во неколку категорииПо освоеното прво место во ...

Фудбалерите на Тирана на подготовки во Охрид

28.06.07 08:52

Најтрофејниот албански клуб и актуелен шампион на Албанија, Тирана како база за подготвки за квалификациите во ЛШ го одбрааОхридското езеро и одличните климатски услови кои ги н...

И волкот сит и овците на број !

25.06.07 09:23

Како поинаку да се коментира одлуката по која втората фудбалска лига ке брои 17 клуба !  Серијалот Хари шоу продолжи со уште една нестатурна одлука по која новото првенство во В...

Охрид и официјално второлигаш, во лигата остануваат и Илинден и Караорман !?

22.06.07 08:52

На првата седница на УО на ФФМ одржана по враќањето на Хаџиристевски било одлучено Втората македонска фудбалска лига покрај постојните 12 клуба од наредната сезона да биде проши...

Охридските рибари обезбедија пласман на Светско првенство !

19.06.07 16:14

Три екипи на спортско-риболовниот клуб „Свети Апостол Петар“ од Охрид обезбедија место во репрезентацијата на Македонија која во септември ќе земе учество на Светското првенство...

Dr Batkoski pod artikli