Охрид - Page 1080 of 1101 - OhridNews
Успешен настап на Хваранг Фист ! ! !

30.10.07 00:03

Изминатиов виекнд во Бачка Топола, Р Србија се одржа 11-от меѓународен куп на РСрбија по Таеквон – До за пионери , јуниори и сениори Такевон-до клубот Хваранг Фист од Охрид учес...

Тргнаа и охриѓанки ! !

28.10.07 20:27

Се врати Балазоска ,стигнаа победите  за охриѓанкиЗа прекин на серијата од два порази  , за прва радост на охриѓанки на домашен паркет совладан скопски Младинец Билјана ја преки...

Илинденци спасуваа бод, порази на Охрид и АМАК СП ! !

28.10.07 03:00

Борбен и нервозен натпревар одиграа во Велмеј и двете екипи кои на крајот сепак мораа да се задоволат со поделба на пленотГостите го искористија почетниот грч на Илинденци и во ...

Таеквон-до клубот Хваринг Фист од Охрид на турнир во Србија

28.10.07 00:05

Таеквон-до клубот „Хваринг Фист“ од Охрид викендов ушествува на 11-от меѓународен  таеквон-до куп на Србија На турнирот учетвуваат  7 клубови од 7 држави Македонија, Србија, Сло...

Викенд спорт Инфо ! !

26.10.07 01:03

Езерското фудбалско дерби е на менито виекндов во втората фудбалска лига На Градскиот стадион во Струга фенерџијата Караорман ќе го пречека Охрид Во Велмеј Илинден нови бодови ќ...

Локалното Охридско дерби без победник ! !

26.10.07 00:08

Дерби пресметката во третата фудбалска лига југозапад помеѓу охридските Лескоец и Дебарца од Белчишта заврши без победник 1-1 Во фер и пријателска атмосфера на теренот во Ресен ...

Суспендиран теренот на Билјанини Извори ! ! ! !

25.10.07 08:52

По нападот врз главниот судија Димески Жарко по завршувањето на натпреварот против Вардар (Н) комесарот за натпревари при ФФМ донесе одлука против ФК Охрид за суспензија на тере...

Несреќен пораз на Илинден ! !

25.10.07 00:10

Фудбалерите на Илинден не успеаа да го повторат успехот од минатата рунда кога го елиминираа шампионот Победа Домаќините се тие кои треба да жалат за прпуштената прилика да “мат...

Успех на охридските едриличари на регатата во Белград !

24.10.07 16:37

Охридските едриличари од клубовите “Амак СП-Бофор”  и “Стрмец” , на отвореното првенство  “Трофеј на Белград”, кое деновиве се одржа на Савск...

Заврши Општинската фудбалска лига ! !

24.10.07 00:03

Со натпреварите од 7 коло заврши есенскиот дел од општинската фудбалска лига за сезоната 2007/08 година Во последното седмо коло постигнати се следниве резултати : Во Лешани :  ...

Dr Batkoski pod artikli