Охрид - Page 1085 of 1099 - OhridNews
Вечерва Македонија-Шведска во дербито на колото на СП во „Билјанини извори“ !!!

15.08.07 00:43

Македонската јуниорска ракометна репрезентација денеска е пред сериозен тест Во дербито на колото во А групата од Светското првенство-СП, што се игра во Охрид и Скопје, македонс...

Македонија ја демолираше Ангола !

14.08.07 01:20

Јуниорската репрезентација на Македонија очекувано, со убедлива победа над Ангола ги започна настапите на Светското првенство што се игра во Охрид и Скопје На отворањето на мунд...

Свечено отворено 16-то СП во ракомет за јуниори Охрид 2007 !

13.08.07 23:35

Во салата „Билјанини извори“ во Охрид  свечено беше отворено 16-то Светско првенство во ракомет за јуниори на кое учествуваат 20 репрезентации поделени во 4 групи од церемонијат...

Почнува Светското првенство во ракомет за јуниори во Охрид !

13.08.07 00:55

Со натпреварите од првото коло по групи денеска во Охрид започнува XVI-то Светско јуниорско првенство во ракомет на кое учество ќе земат 20 репрезентации поделени во  четири гру...

Охрид славеше над Маџари со гол во финишот !

12.08.07 00:09

Фудбалерите на Охрид ја забележаа првата првенствена победа пред своите навивачи До трите бода во дуелот со скопски Маџари  „белите“ стигнаа тешко, од пенал во 87 минута кој во ...

Македонија го совлада Тунис !

11.08.07 00:24

Јуниорската ракометна репрезентација на Македонија во последната проверка пред почетокот на Светското првенство на 13 август , синоќа во Охрид ја совлада репрезентацијата на Тун...

Во сабота второлигашка премиера на „Билјанини извори“ !

10.08.07 02:17

Фудбалскиот клуб Охрид 2004, премиерата во новата натпреварувачка сезона, пред домашната публика ќе ја има во сабота, кога во рамките од второто коло на стадионот “Билјанини изв...

Подлогата „Мондо“ поставена во спортската сала во Охрид !

10.08.07 02:13

На само три дена пред почетокот на Светското првенство-СП за јуниори што ќе се игра  во Охрид и Скопје, интензивно се работи на средување на „Билјанини извори “ „Мондо„подлогата...

21 август денот „Д“ за македонскиот ракомет. Во Охрид ќе се гради нова сала?!

08.08.07 11:56

21 Август е денот кога Ракометната федерација на Македонија – РФМ ќе ја добие потврдата за организацијата на женското сениорско ЕП 2008 година во Македонија На 20 август ...

Охрид подготвен за СП, ракометната репрезентација со умерен оптизмизам !

07.08.07 14:29

Градот Охрид е подготвен за Светското првенство во ракомет за јуниори што од 13 до 26 август ќе се се одржи во салата „Билјанини извори“ Таму вчера пристигна подлогата „Мондо“, ...

Dr Batkoski pod artikli