Охрид - Page 1083 of 1132 - OhridNews
ОФЛ 12 коло ! !

03.05.08 12:43

Во општинската фудбалска лига на програмата е 12 коло Дерби мечот се игра во Косел, каде прво пласираниот Вулкан го пречекува вторпласираниот тим на Лешани 12 коло Косел : Вулка...

Видео : Втора МФЛ 30 коло ! !

03.05.08 12:38

Охридските сини борбата за опстанок во второлигашкото друштво викендов ја продолжуваат во Боговиње кај Дрита На првиот натпревар во есенскиот дел од шампионатот Охрид со головит...

Драмата продолжува ! !

03.05.08 12:34

Две ¼ финални средби и две “мајсторки“ се на програмата вечерва на турнирот во Мал Фудбал Охрид 2008  Првата ¼ финална двојка ја сочинуват екипите на Бекче и Х Тино На одлучувач...

Аце Толески во “аут“ поради повреда

02.05.08 02:29

Охриѓанецот Александар Толески поради повреда ќе биде подолго време оддалечен од спортските терени На последниот трениг пред мечот со Судува напаѓачот на Литванската Ветра, ја с...

Охрид `08 : Уште три места за 1/4 финалето ! !

01.05.08 09:32

Се комплетираат ¼ финалните двојки во пресрет на последниот ден од осмина финалната фаза на турнирот во мал фудбал Охрид 2008 Првата четвртфинална двојка ја сочинуваат екипите н...

Куп на Македонија “Минитонец 2008“

30.04.08 16:50

Денес во водите на Охридското езеро во организација на ЕК “Стрмец“ ќе се одржи овогодинешниот Куп на Македонија во едрење “Минитонец 2008“ Учество на регатата ќе земат 7 екипажи...

Охрид `08 : Марлин и Вис Пој во 1/4 финалето ! !

30.04.08 08:22

По одигрувањето на синоќешните натпревари познати се два патника во ¼ финалето на турнирот во Мал фудбал Охрид `08 Предоводени од најдобриот стрелец на турнирот Агушески Аднан (...

Видео : Плус “шест“ на пет кола до крајот ! !

29.04.08 08:30

Значајни две победи во серија против директните конкуренти извојуваа охридксите “сини“ во борбата за избегнување на местата кои водат во понизок ранг По победата на Караорман (1...

Охрид `08 : Тензичен старт на вториот круг ! !

29.04.08 08:30

На итересен, драматичен но и на моменти тензичен начин синоќа во салата Билјанини Извори започна вториот круг на натпревари на турнирот во мал фудбал Охрид 2008 Во натпреварот н...

Охрид `08 : Почнува осмина финалната фаза ! !

28.04.08 00:00

По првата фаза од натпреварувањето со максимален ефект од три победи се носителите во групите, екипите на Вис Пој, Марлин Лескоец и Скопско вистинските возбудувања до прва прест...

Dr Batkoski pod artikli