Охрид - Page 1084 of 1133 - OhridNews
Охрид `08 : Почнува осмина финалната фаза ! !

28.04.08 00:00

По првата фаза од натпреварувањето со максимален ефект од три победи се носителите во групите, екипите на Вис Пој, Марлин Лескоец и Скопско вистинските возбудувања до прва прест...

ОФЛ : Прекин во Лешани ! !

27.04.08 07:42

Дерби натпреварот од 11 коло од Општинската Фудбалска Лига не го дочека својот крај При резултат 3-3 гостите, екипата на Воска, по исклучувањето на нивниот играч се одлучи да го...

Охриѓани испливуваат од дното ! !

26.04.08 19:28

Бочески и на двапати Клечакароски ce творци на победата за охридските сини над Локомотива 3-0 Чиста 3-0 победа со која охриѓани бегаат од дното и ја напуштаат опасната зона Побе...

Извлечени осмина финалните групи

26.04.08 07:13

По синоќените натпревари познати се екипите и изгледот на осмина финалните групи на Турнирот во Мал Фудбал Охрид 2008 Еве го комплетниот изглед на групите: Група ГВис ПојХЧингоП...

Видео : Чекор по чекор до опстанок ! !

26.04.08 06:47

Повеќе од потребна е победа за охридските “сини“ во денешниот натпревар од 29 коло од Втората МФЛ На гости на “Билјанини ИЗвори“ доаѓа уште еден директен конкурент во трката за ...

ОФЛ 11 коло ! !

25.04.08 08:58

Дерби натпреварот од 11 коло во Општинската Фудбалска лига се игра во Лешани каде се срќаваат второ и третопласиранте Лешани и Воска Поради Велгиднеските празници сите натпревар...

Охрид `08 : Последен ден од натпреварите по групи! !

25.04.08 08:49

Денес на прогрмата е последниот ден од првата фаза на натпреварувањето На последните три натпревари остануваат уште три места за да се пополнат осминафиналните групи Група А Рез...

Џарид Фрај : Прoбав бурек и преживеав ! !

25.04.08 08:17

Најдобриот стрелец во македонското првенство, охридската седумка Џарид Фрај, лесно се навикнал  на мирниот живот во Охрид,  не ја сака зимата, тешко му оди со бурекот, а кошарка...

КК АМАК СП се оградува од сбвиненијата ! !

25.04.08 06:02

Клубот се оградува од обвиненијата доставени на негова адреса од страна на КФМ, а во врска со нападот на судиската тројка на натпреварот КК АМАК СП – МЗТ ФОН, одигран на д...

Koj во 1/8 финалната група ! !

24.04.08 07:56

Одлучувачки натпревари на турнирот во мал фудбал Охрид `08 за  последните места кои водат во наредната фаза По убедливите победи на вчерашните натпревари Далче и ХЧинго со една ...

Dr Batkoski pod artikli