Охрид - Page 1160 of 1172 - OhridNews
Македонските ракометни јуниори два пати ја совладаа Бугарија во Охрид !

26.07.07 17:50

Две убедливи победи за македонските јуниори против соодветната селекција на Бугарија Избраниците на Вујовиќ во целост ги надиграа нашите источни соседи совладувајки ги со  36 -2...

Јуниорите во Охрид ја совладаа Бугарија !

26.07.07 08:52

По слободниот викенд јуниорите подготвките за престојното СП кое од 13 до 28 Август ке се игра во Охрид ги продолжија со контролен натпревар во „Билјанини извори“ каде синоќа ги...

ФК Охрид промовиран ,Хаџиристески вети обнова на „Билјанини“

26.07.07 08:42

Во присутво на преседателот на ФФМ Харалмпие Хаџиристески  се одржа промоцијата на новиот вторлигаш ФК Охрид Промоцијата мина скромно и без многу помпа Новите простории на ФК Ох...

Охриѓанецот Ѓорески пред трансфер во „Победа“ !

25.07.07 09:18

Охриѓанецот Сашо Ѓорески, е на чекор до прилепска Победа Ѓорески, кој потекнува од охридската фудбалска школа ги бранеше боите на Македонија ЃП, Пелистер и Силекс Иако имаше опц...

Официјална промоција на ФК Охрид во нов второлигаш !

24.07.07 02:28

На свеченост што денеска попладне ќе се одржи на СРЦ „Билјанини извори“ ФК Охрид и официјално ќе биде промовиран во нов второлигаш По свеченоста во 18 ч ќе се одигра пријателски...

Феноменалниот Стојчев по 6-ти пат триумфираше на Охридскиот маратон !!!

21.07.07 18:14

Бугаринот Петар Стојчев е победник на XXI Охридски пливачки маратон Тој пред малку во неверојатен финиш беше за неколку секунди побрз од аргентинецот Дамијан Блум и неговиот сон...

По испливани 20 километри на Охридскиот маратон води Блаум од Аргентина

21.07.07 15:32

Аргентинецот Даниел Блаум се наоѓа во водство по испливани 20 километри на Охридскиот пливачки маратон-ОПМ Иако тој форсира и се обидува да се издвои, блиску зад него бугаринот ...

Карате мајсторот Оказаки ќе лобира Охрид да ја добие организајата на СП на ИЈКА !

21.07.07 14:56

Името на Глогор Глигороски од карате клубот „Шидокан“ на охридската спортска јавност и е добро познато Глигороски е европски првак во кати во 2004 и е носител на бронзениот меда...

XXI Охридски пливачки маратон !

21.07.07 01:41

Точно напладне кај Свети Наум, на патеката долга 30 километри, во водите на Охридското Езеро ќе запливаат 11 маратонци во машка и шест во женска конкуренција Во последен момент ...

Раздорот во ПФМ го урива реномето на Охридскиот пливачки маратон !

20.07.07 15:46

Без многу помпа, тивко, организаторите денеска го најавија 21 Охридски пливачки маратон – ОПМ На стартот, точно напладне кај Свети Наум, на патеката долга 30 километри, во...

Dr Batkoski pod artikli