Вести - Page 7955 of 8038 - OhridNews

Вести

Вести „Детски семафор“. Демонстрација на вештини во сообраќајот.

Овогодинешниот „Детски семафор“ кој се одржува по 39-ти пат во орга...

Вести Фото вест: Трка „За посреќно детство“

Под мотото „За посреќно детство“, организацијата на Црвен крст од О...

Вести ФТОН бара да биде вклучен во изготвувањето на Националната стратегија…

Изготвувањето на Национална стратегија и следењето на глобалните те...

Вести Денешниот ден неработен само за православните верници!

Денеска е неработен ден за припадниците на православната вероиспове...

Вести Срѓан Керим на чело на 62-то Генерално собрание на ОН

Поранешниот шеф на македонската дипломатија Срѓан Керим е избран за...

Вести Охридските ученици талентирани за математика!

Охридските ученици со години наназад постигнуваат извонредни резулт...

Вести Конференцоја за развој на туризмот во организација на ФТОН –…

Во организација на Факултетот за туризам и организациони науки -ФТО...

Вести Фото вест: Детски фолклорен фестивал „Св. Кирил и Методи“

Деновиве во Охрид и други градови низ Македонија се одржува десетти...

Вести Започнаа чествувањата по повод денот на сесловенските просветители

Со полагање свежо цвеќе пред споменикот на Светите Кирил и Методиј,...