Убавина - Page 27 of 32 - OhridNews

Убавина

20.02.14 10:12

Кои бои највеќе ви одговараат

Дали знаете дека погрешниот избор на боја на облеката може значител...

17.02.14 10:34

Што кажува за вас лакот за нокти?

Како што облеката и фризурата, а и чевлите, зборуваат многу за наши...

12.02.14 20:17

Пристигна новиот производ посакуван од сите жени

По прв пат, познатиот шпанец Маноло Бланик на њујоршката модна седм...

10.02.14 21:26

Рокерски имиџ на Алесандра Амрброзио

Доколку редовно го следите стајлингот на познатата манекенка Алесан...

31.01.14 10:49

Шминкање на веѓите и очите со помош на моливче

Моливчињата за очи служат за истакнување на обликот на окото и треп...

30.01.14 10:22

Џесика Алба ја открива тајната за својот стил

Ако некој може да дава модни совети за тоа како да се облекуваме, н...

29.01.14 10:12

Се што не сте знаеле за маскарата

Иако маскарата се вбројува во најчеста и најбарана шминка, не е ник...

28.01.14 10:37

И плаќаат 20 милиони долари за да ги носи фустаните…

Дека навистина се исплатува да се биде ѕвезда, овој пат ни докажува...

27.01.14 10:15

Џеј Ло заблескала во златен фустан и ја открила тајната…

Баш како и доброто вино, Џенифер Лопез уште еднаш покажала дека со ...