Убавина - Page 28 of 33 - OhridNews

Убавина

29.01.14 10:12

Се што не сте знаеле за маскарата

Иако маскарата се вбројува во најчеста и најбарана шминка, не е ник...

28.01.14 10:37

И плаќаат 20 милиони долари за да ги носи фустаните…

Дека навистина се исплатува да се биде ѕвезда, овој пат ни докажува...

27.01.14 10:15

Џеј Ло заблескала во златен фустан и ја открила тајната…

Баш како и доброто вино, Џенифер Лопез уште еднаш покажала дека со ...

23.01.14 11:34

Кејт Босфорт и Мајкл Полиш во фантастични комбинации

Тоа што Кејт Босфорт е миленичка на бројните светски дизајнери не е...

21.01.14 10:24

Третмани за убавина кои можете да ги правите секоја недела

Третманите за убавина, освен што се здрави, се и забавни, а после н...

17.01.14 10:04

Како шминката да ви трае цел ден

Шминката на лицето не може да ви изгледа подеднакво добро во секое ...

16.01.14 10:07

Кирстен Данст е заштитно лице на Лореал Профешнал

Актерката познаta по беспрекорниот стил и прекрасен тен, стана порт...

15.01.14 10:37

Како да ги избегнете испуканите врвови на косата?

Ако сакате здрава коса без испукани врвови, морате да промените неш...

14.01.14 10:07

Нега на ноктите во зима

Негата на кожата е важна и не би било добро ако се занемари Покрај ...