Убавина - Page 29 of 32 - OhridNews

Убавина

09.01.14 10:15

Неколку совети за убави усни

Кај шминкањето е потребно да се истакнат сите предности на лицето п...

08.01.14 11:48

Никол Ричи секогаш изгледа фантастично

Никол Ричи би можела да им одржи стилска лекција на бројните трендс...

31.12.13 09:48

Кога ви е потребна нова фризура?

Дали можеби сте размислувале за тоа да ја промените вашата фризура ...

30.12.13 10:43

Изгледајте помладо!

Дознајте на кои начини може да изгледате десет години помладо, за м...

27.12.13 10:40

Поради која шминка изгледате постари?

Поради која шминка изгледате постари Постојат грешки за време на шм...

26.12.13 10:39

Совети за убава и сјајна коса

Постојат толку многу методи со помош на кои може да имате прекрасна...

25.12.13 10:09

Совршена шминка за зима

Веќе полека ви недостасуваат идеи како да се нашминкате, а да не из...

24.12.13 10:24

Персонализираните чанти последен хит меѓу познатите дами

Откако со чантата ‘2 Jour’ и изгравираните иницијали на...

18.12.13 12:21

Џулија Робертс во одлично модно издание

Актерката Џулија Робертс им се придружила на колешките Мерил Стрип ...