Колумни - Page 2 of 64 - OhridNews
Колумна: Пелцина

23.02.21 09:17

Ајде мило спремно си Врзи си ги патичињата Така душо Море мило второ одделение си и чичко Зоки рече дека требит да почниш со сексуално образование Така мил тој Види го…Зна...

Го оспорвам словенскиот јазик: зборват белчишки

23.12.20 07:10

Еци пеци пец…ти си мали зец, а ти п о з и т и и и в е н на к о р о н АААА Ајде изолација, бате ти, а другите дома Немам појќе пецој да ве тестирам И другите нејдајте утре ...

Колумна: „Чизма је панцир ваше главе“

16.12.20 01:02

Ајде ајде брачко за частење стана Види го, не туку кркај сега Јас да добиев чизми после 12 години ќе праев чизма парти Ами како Абре све шо доби чизма голо тасма, ама обавезно н...

Колумна: Директоре …со плештиве…извини

09.12.20 11:15

Слушај сега вака Немој негде да сте кикснале Ко шо вежбавме 6 месеци исто така да се спроведит, да не си играме со нашиот углед, просперитет и евроинтеграција Значи по цела долж...

Колумна: Баба Тодор

01.12.20 09:29

Вака да ми ти кажам Една работа имам заклучено во моево битисување во ова наша златна НСРМ Само молим те на кратко, дур ја спремет колана, зш Мицко викат да вртиме низ град да с...

Колумна: Пушни си

24.11.20 11:06

Делетејааааа пушетејаааа пак ќе биде наша најмилааааа……чингерлаки чингерлакики…мајсторе секни малку Ми ѕвонит телефонов Ало…кажи брате Абре идај ајде в к...

Лаф муабет со Трампета

17.11.20 09:38

Алоооо…абре Дончо ти си Ај да не пукниш Еввааа како ме изненади Господ здравје да ти дајт шо се јави, уште поубо тупе Господ да ми ти дајт Шо ти текна вака Од ко си ојде ...

Колумна: Караџо-Најнова мерка против короната: тапа в чмар

03.11.20 07:05

Паузата за спремање зимница заврши Ајвар испржен Потпљускaни, потпљуснати Барени done Карфиол fertig Расол онаден Корона проширена За првите неколку работи фала јој на Видовита ...

Колумна: Го сакам Буки појќе од Лиде Филипчета

22.09.20 09:11

Жити леб дај денес побргу за завршиме требит да ојме на гости Да бе кај Гоца Ар не тресам зелени Во саботата пиша на ФБ: “Дома сум не одам нигде кој сакат нека дојт на кафе“ И О...

Се трага по крадците на пенти од каналот Студенчишта

21.09.20 17:03

СВР Охрид денеска излезе со повеќе детали за кражбата што деновиве се случи во каналот Студенчишта во Охрид, од каде, како што објави вчера OhridNewsa, се украдени повеќе пенти ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер