Колумни - Page 3 of 65 - OhridNews
Колумна: Караџо-Најнова мерка против короната: тапа в чмар

03.11.20 07:05

Паузата за спремање зимница заврши Ајвар испржен Потпљускaни, потпљуснати Барени done Карфиол fertig Расол онаден Корона проширена За првите неколку работи фала јој на Видовита ...

Колумна: Го сакам Буки појќе од Лиде Филипчета

22.09.20 09:11

Жити леб дај денес побргу за завршиме требит да ојме на гости Да бе кај Гоца Ар не тресам зелени Во саботата пиша на ФБ: “Дома сум не одам нигде кој сакат нека дојт на кафе“ И О...

Се трага по крадците на пенти од каналот Студенчишта

21.09.20 17:03

СВР Охрид денеска излезе со повеќе детали за кражбата што деновиве се случи во каналот Студенчишта во Охрид, од каде, како што објави вчера OhridNewsa, се украдени повеќе пенти ...

„Ако некој ја удрит тебе во образов, сврти ја и другиот“

15.09.20 10:58

Не не …не сакам така да зборвиш Чисто политички ти се нападиве Незнам шојмаш против Нина Групер, шо зборвиш така Ти се молам нејќам да слушам Е па така Прво нејзе не ѝ се ...

Колумна: „Арбр го предате на фунцкијава во министеркана“

08.09.20 07:08

Ах колку ми е жал за Мицалета З`ш бре Микица си толку намргоѓен И јас бев едно време така, засекиран, ама од го предате Арбр на функцијана во министеркана си свиркам Свиркај си ...

И Баба на он лајн настава, ама гола

25.08.20 09:34

Искрено попизден сум денес Не попизден, препизден, најпизден и ми се чинит уште малку ќе ми дојт Ај шо мојт да ми дојт уште неможам да се одлучам Влошка или тампон Појќе во глав...

Врати сеееееее Латас

18.08.20 09:40

Не не нееееее…денес ак си дојден за мандатот да зборвиме ич…да те немат За то ветив дека немат да зборвиме и чек малку на работа сум почекај гужва е на телефонов: “А...

Животот е колце и в`тит – Чак Норис

11.08.20 09:34

Никако да седнам да си го средам станов да го реновирам Ко шо знајш минатиот викенд за зафатив со тој пусти празник, абре де бре и прво се преуморив после се заборајв Еден ум е ...

Охридска ЖОЛТОВИНА

04.08.20 07:00

Е многу сакам да…Абе морав…морав да ја прифатам ова работа летово Во езеро да не работиш чувар, организатор на к`пење требит да си будала и празен во ……а...

Валкани работи

01.08.20 16:35

Ѓубре во недоглед расфрлано на јавни површини, во езерото, преполни контејнери со што треба и не треба да се одлага таму и дузина квадратни метри околу нив расфрлано ѓубре, чест...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер