Колумни - Page 8 of 64 - OhridNews
Колумна: Северномакедонска шареница

15.07.19 07:00

Ева ева…ти реков јас тешко се добиват ти не Една недела вртиме Абе барани се интересни си и зато……шшшшшшшш јес, ѕвонит Абре затни то муцката таман ги добивме: ...

Колумна: Грујо ни пушти смајли, а Латас не поукна

08.07.19 07:00

Како да не Абре каков Перо тапанарот Викај го бацета Агушев со си цел рагби тим да дувет ваму да паднет од дување Имат да се веселиме да се равцепиме од радост Среде плоштад гра...

Колумна: Обесети го брат ми, мене ми се вртит

01.07.19 08:52

Де бре аман и ти Аман веќе Те чекам 100 сати Застанат овде ко работничка од најстариот занает и а шушна нешто тук ќе се намованам дан ми пријдиш ебате беља Па ти реков уште на т...

Шо фалиТ во Охрид?

26.06.19 07:00

Многу позитивни пријатели пред една година ме прашуваат на утринско кафе во 7 сатот: еј, ај ако сакаш размисли шо фалиТ во градов Тие активно и вредно работат на туристичкот паз...

Колумна: „Летс го ин сексапил Уроп мада фака“

24.06.19 07:00

Само напред луѓе, само напред Немат предавање Патот ќе е трновит, ќе не разранит ама на крајот ќе победиме, исповрзани со завои, искинати и кај требит и кај не требит, гипсирани...

Колумна: Меркел и Муко ни ја отварет ЕУ портата во јунски септември

17.06.19 07:00

Ар не ти викав јас да не се кладиш да не трчашА Ко ти викав слушај паталец и сезнаец, а не гаталец Пак опна опклада по 3 патарини од Охрид до Скопје преку Битола Се изгоре се за...

Колумна: “Доктори трчаТ“

10.06.19 08:57

Абре дај бре уозбиљи се бре аман Каков “Охрид трчаТ“ каков бутур Јас незнам како ти се видело така Ти бар требит да си опулен во очите ко финџал, ти нон стоп го гледаш и слушаш ...

Колумна: Завршена делницата Чмарово-Дабиле-Ватикан

03.06.19 08:20

Ебате то среќата ебате Абре купви ти златна лента, околу 100 метри зедов, ножици позлатени, поникловани, море хелихоптер нарачав за Агушета, а јас…јас израдван ко мајка на...

Колумна: Федер федера не жалит тешко кој го имат

27.05.19 09:26

Ај бре не туку ѕмиздри ќе се најт решение Не туку се лигај Абе слушај ме ти мене имат рецепт за успех и ти го имаш во тебе успехот само немојш да го препознајш Да бе, ко ти вика...

Колумна: Потоп на Македонија

20.05.19 07:00

Е да ти кажам брат ми пукна филмот од све И од метла и од правосмукалка и од маџарски гулаш и од дивоградби и од……Ааааа немат појќе Тргвам црта и све нека ојт и 600 ...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер