Спорт - Page 3893 of 3983 - OhridNews
ОФЛ 8 коло

04.04.08 17:09

Викендов со мечевите од 8 коло започнува пролетниот дел од сезоната во Општинската Фудбалска Лига Сабота 16 часотВапила: Борец – Лешани Волино: Сатеска- Воска Недела 16 часотКур...

Видео Евролига : Илиевски на завршницата во Мадрид ! !

04.04.08 16:50

Монтепаски  на Владо Илиевски е првиот тим во кошаркарската Евролига, кој обезбеди место на завршниот турнир во Мадрид “Банкарите“ го победија Фенербахче Улкер во Истанбул со 86...

ЛШ : Од мој агол ! !

04.04.08 08:40

Задовoлни по првите пресметки од ¼ финалните натпревари,  може да бидат “бебињата“, но и каталонците кои имаат капитална предност во пресрет на реванш натпреварите Далеку по неи...

Видео : УЕФА Куп 1/4 финале

04.04.08 02:53

Рускиот Зенит од Ст Петерсбург го реши прашањето околу патникот во полуфиналето, откако со 4-1 го совладаа на гости Баер (Л) Немаа фармацевтите против игра за Аршавин кој постиг...

Охридските хокеари на трева патуваат за Бугарија ! !

04.04.08 01:54

Охридските хокеарите на трева од  ,,Стик 2007″- Охрид од 4 до 6 април  ќе бидат гости  во Софија – РБугарија, на турнир на хокеј на трева за деца до 12г – Запо...

Разигрувањето сигурно, на дофат третото место ! !

03.04.08 16:43

Кој ќе заврши на третата позиција е единственото прашање во пресрет на последното петто коло од втората натпреварувачка фаза – “оролоџо“ во Вардар Осигурување Првата макед...

УЕФА Куп 1/4 финале ! !

03.04.08 10:51

Возбудувањата во фудбалска е Европа ќе бидат комплетирани  со првите 1/4 финални средби од Купот на УЕФА Фаворитот за пехарот Баерн (М) го пречекува најпријатното изненадување, ...

Видео : ЛШ 1/4 финале ! !

03.04.08 10:40

Турскиот Фенербахче го направи најголемото изненадување во ¼ натпревари совладувајки го милионскиот англиски премиер лигаш Челси со 2-1 Три гола постигнаа фудбалерите на Фенерба...

ЛШ : Фенер го шокираше Челси ! !

03.04.08 00:03

Турскиот Фенербахче го направи најголемото изненадување во ¼ натпревари совладувајки го милионскиот англиски премиер лигаш Челси со 2-1 не постигнаа гол но сепак се радуваа Три ...

Видео : Охрид – Слога

03.04.08 00:02

Трета победа во серија на домашен терен за ФК Охрид, кој по оваа победа  се наоѓа на “сигурни“ шест стапки оддалеченост од опасната зона Престои уште многу до крајот и исполнува...

Dr Batkoski pod artikli