Спорт - Page 3894 of 4007 - OhridNews
SDSM BANER IZBORI 2020 POD HEDER
20.45 Финале ЛШ : Манчестер – Челси

21.05.08 08:33

Манчестер Јунајтед – Челси е првото се англиско финале во лигата на Шампиони Десет дена по завршувањето на Премиер лигата, островскиот ривалитет добива евро димензија Двојните о...

НБА Видео : Шампионот оди понатаму ! !

20.05.08 09:19

За да се биде шампион треба да се победи шампионот Тоа не им појде од рака на стршлените од Њу Орлеанс кои во седмиот натревар беа поразени од Сан Антонио на домашен терен со 91...

Видео ЛШ 99` : Ман Ју – Баерн М

20.05.08 02:08

Во пресрет на утрешното финале во елитната лига на Шампиони, помеѓу Манчестер Јунајтед и Челси, потсетување на незборавното финале на Ноу Камп 1999 година Манчестер Ј – Ба...

Охриѓани во трка за медалите ! !

20.05.08 01:24

12 Атлeтски клубови од нашата држава викендов учествуваа на квалификациите за финалето на купот на Македонија Охридските атлетичари успеаа во четири дисциплини да се пласираат в...

Охридскиот АМАК СП не се пријави за кошаркарската Балканска лига ! !

20.05.08 00:57

Најуспешниот охридски спортски колектив сезонава, КК АМАК СП не се пријави за учество во новоформираната Балканска, кошаркарска лига (БИБЛ), која ќе стартува на 8 октомври годин...

Едриличарите добро минаа во Палиќ ! !

19.05.08 16:50

Петчлената македонската репрезентација во едрење се врати од Пaлиќ, Србија каде зеде учество на Првенеството на Југоисточна Европа во класата „Оптимист“ што се одржуваше во дено...

Прва МФЛ 32 коло ! !

19.05.08 12:54

Местото кое води во квалификацискиот натпревар за опстанок во првата МФЛ е единствената енигма во пресрет на последното 33 коло од шампионатот Резултати 32 коло Милано       Мак...

НБА Видео : Битката за Ле Брон, војната за Бостон ! !

19.05.08 12:40

Возбудувања какви што се очекуваат од НБА плејофот донесе седмиот натпревар во полуфиналето на Источната конференција помеѓу Бостон и Кливленд Двобојот Џејмс (45)– Пирс (41) го ...

Видео : Ибра за 16- та црно – сина тиитула ! !

19.05.08 04:01

Трилер завршницата во италијанската Серија А му припадна на нероазурите на Роберто МанчиниЈунакот на Интер се вика Златан Ибрахимовиќ Популарниот Ибра во игра влезе во 51 минута...

Толески на врвот на Чешка ! !

19.05.08 02:27

Гоце Толески ја освои титулата со Славија Прага во чешкото првенство Во пресрет на последното коло, на црвено – белите доволен им беше бод за да ја одбраната титулата Во п...

Dr Batkoski pod artikli