Спорт - Page 3895 of 4007 - OhridNews
SDSM BANER IZBORI 2020 POD HEDER
Видео : Ибра за 16- та црно – сина тиитула ! !

19.05.08 04:01

Трилер завршницата во италијанската Серија А му припадна на нероазурите на Роберто МанчиниЈунакот на Интер се вика Златан Ибрахимовиќ Популарниот Ибра во игра влезе во 51 минута...

Толески на врвот на Чешка ! !

19.05.08 02:27

Гоце Толески ја освои титулата со Славија Прага во чешкото првенство Во пресрет на последното коло, на црвено – белите доволен им беше бод за да ја одбраната титулата Во п...

Јуниорките во “Ц“ групата ! !

18.05.08 22:15

Јуниорската женска репрезентација на Македонија ќе настапува во “Ц“ групата на Сп кое од 21 Јули до 3 Август ќе се одржува во Македонија Селекторот Новко Ѓорѓиевски и тренерот н...

Вигорки ја одбранија титулата ! !

18.05.08 21:26

Актуелниот шампион Вигор Скопје ја одбрани титулата во женската кошаркаска конкуренција Со убедливи 3:0 „Вигорки“ ја добија финалната серија против тимот на Изградба Комерц Млад...

Видео : “Морнарите“ го освоија ФА Купот ! !

18.05.08 06:17

Премиер лигашот Портсмут прв пат по 1939 година стигна до трофејот во англискиот ФА Куп Стрелец на шампионскиот погодок за минималната 1-0 победа над Кардиф беше Нванко Кану во ...

Прва МФЛ : Штрајкувачите се враќаат на терен !?

18.05.08 05:46

По сугестијата на легендата Дарко Панчев, “професионалците“ во тимот на Вардар ќе се вратат на Градски да го одиграат дерби мечот против соседот Работнички Отакако е решени се п...

Куп Финале : Металург – Вардар ! !

18.05.08 03:21

Метарлуг – Вардар Про е финалето во националниот куп Во полуфиналните пресметки, Металург со 38-28 ја совлада Преспа, додека Вардар го елиминираше Пелистер совладувајќи го...

Очекувано ! !

17.05.08 22:09

Очекувани резултати во 32 коло од Втората МФЛ На две кола пред крајот екипите на Турново и Металург се нови прволигаши Турново со “седмица“ го почасти Охрид, додека по поразот н...

Видео НБА : Лејкерси во финалето на Западот, Ле Брон – Гарнет 3-3

17.05.08 13:44

Нема победник и по шеститот натпревар во полуфиналето на плејофот во Источната конференција во НБА лигата Во серијата подобар од седум, Кливленд на свој терен ја совлада екипата...

Кајакарите нема да го видат Пекинг ! !

17.05.08 13:18

Македонските кајакари на мирни води со освоените последни места на ЕП што се одржа во Милано (Италија), не ја исполнија олимписката норма Рина Казиу возеше во дисциплинати К-100...

Dr Batkoski pod artikli