Спорт - Page 3896 of 4007 - OhridNews
SDSM BANER IZBORI 2020 POD HEDER
Атлетика : Квалификации за Куп ! !

17.05.08 07:47

На 17 и 18 мај на Градскиот стадион во Скопје ке се одржат квалификациите за сениорскиот Куп на Македонија во атлетика Најдобропласираните 6 во секоја дисциплина ќе се пласираат...

Шевченко доаѓа во Скопје !?

17.05.08 07:05

20 август е датумот на кој репрезентацијата на Македонија ќе одигра пријателска средба со селекција на Украина  Деталите околу мечот со 32–та репрезентација на листата на ФИФА  ...

Десетки за Тони и Погребњак ! !

16.05.08 00:24

Италијанецот Лука Тони (Баерн М) и Русинот Павел Погребњак (Зенит) со по 10 постигнати погодoци се најдобрите стрелци во 35-то издание на Купот на УЕФА Лука Тони со својот Баерн...

Не отпишувајте ги отпишаните ! !

16.05.08 00:13

Вистинска “гужва пред голот“ е во пресрет на последните три кола од Втората МФЛ “Неизвесна“ е борбата за четвртото место кое води во бараж за влез во првата лига , но исто така ...

ОФЛ : Одреден датумот за финалето во купот ! !

16.05.08 00:01

Финалниот натпревар во Општинскиот фудблски куп ќе се одигра на 28 Мај Во финалето кое ќе се игра на СРЦ Билјанини Извори ќе играат екипите на Охрид и Лескоец Од ОФС – Ох...

Финалето почнува на 20. мај

16.05.08 00:00

Големото финале во кошаркаското првенстово помеѓу Фени Индустри и Струмица, според календарот за натпреварување ќе почне на 20 мај (вторник) Според најавите од канцеларијата на ...

Струмица во Финалето ! !

15.05.08 09:54

Кошаркарите на Струмица со 3:1 го елиминираа МЗТ ФОН  и ќе ја бранат титулата во големот финале против тимот на Фени  По подолго време имаше публика во салата “Јане Сандански“ н...

Инспекцијата на ЕХФ низ слики ! !

15.05.08 09:41

Охридската сала доби преодна оцена, но притоа доби нови упатства кои ќе мора да ги реализира до стартот на СП во Јули Од инспекцијата задоволни и пријатно изненадени од она што ...

Нема европски фудбал за Вардар ! !

15.05.08 00:37

Македонија ЃП,  Победа и Вардар останаа без евро-виза Лиценцната администрација при ФФМ дозвола за настап на меѓународната сцена во втората рунда им одобри на Работнички К и на ...

ФККМВРМ се распушта ! !

15.05.08 00:22

Извршниот одбор на Федерацијата на кајак-кану на мирна вода на Р Македонија, на својоата последна седница расправаше за тешката финансиска и организациона сосотојба предизивкана...

Dr Batkoski pod artikli