Спорт - Page 4278 of 4315 - OhridNews
Baner ODW oglas rabotnici na lenta
20:45 Лига на шампиони

02.10.07 02:01

Животот во Каталонската престолнина почна да се буди по почетната заспаност По неуверливиот старт Барса нанижа три победи во серија и тоа без Роналдињо во составот кој наводно ...

Да се биде или не за ФК Охрид!?

02.10.07 00:54

По осмото коло од втората фудбалска лига како гром од ведро небо одекна веста за напуштањето на претседателскта функција во ФК Охрид на амбициозниот сега веќе екс – преседател С...

Заврши Државното Првенство во Едрење

01.10.07 15:39

Заврши  Државното Првенство во Едрење, чиј организатор беше Едриличарскиот клуб „Стрмец“ од Охрид, а покровител Едриличарската Федерација на Македонија На Првенството учество зе...

Победа на Вардар Про, Суперкупот за Струмица

01.10.07 12:22

По шест одиграни кола екипата на Милано го препушти тронот на акутелниот шампион Работнички кометал Во натпреварот кој беше главна проба за она што ги чека во четврток на Рибок ...

Ракометното дерби за Стружани , стартуваат и кошаркарките

01.10.07 12:13

Ракометарите на Климент Охридски со пораз ја отворија новата сезона во прволигашкото друштво Пред стотина гледачи во езерското дерби струшки Илинден поуспешен од охридските бел...

Мрежите на „Билјанини “ мируваа ,Илинденци торпедирни во Турново

30.09.07 12:00

Дерби натпретварот од осмото коло во втората фудбалска лига не ги оправда во целост очекуваањата на љубителите на фудбалотДомашните “сини“ се обидуваа со сите расположиви средст...

Државно првенство во едрење на Охридското Езеро

30.09.07 01:22

Во организација на едриличарскиот клуб „Стрмец“ од  Охрид денеска на Охридското Езеро ќе се одржи  државно првенство во едрење Ќе настапат едриличари од 4 клуба:АМАК СП Бофор,Сн...

Спорт Инфо: Викендов фудбалско и ракометно дерби во Охрид !

28.09.07 14:20

Дербито на втората фудбалска лига се игра на „Билјанини“, каде охридските “сини“ го пречекуваат лидерот и единствената непоразена екипа Металург По серијата резултати топло ладн...

Одржана трибина за состојбата во женската кошарка ! !

28.09.07 00:19

Со организирање на трибини КФМ ке го проверува пулсот на екипите кои во наредното првенстово ке бидат дел од женската прва лига Токму една таква трибина се одржа во просториите ...

Лазаров и Пандев македонски амбасадори ! ! !

27.09.07 15:47

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров имаше фантастичен настап во лигата на шампионите во дресот на Загреб на гостувањето во Шпанија против Адемар Леон...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер