Спорт - Page 4276 of 4278 - OhridNews
BANER ODW DEVELOPER – SPORT
АМАК СП ги доби противниците во Првата Б лига

26.12.06 18:01

Со завршувањето на првенствата во вторите кошаркарски лиги, Исток и Запад, се комплетираше Првата Б лига Во новоформираната Првата Б лига ќе се натпреваруваат 7 екипи Првопласи...

16 медаљи за каратистите од клубот “Чоле“

25.12.06 14:41

Карате клубот Чоле на државното отворено Шотокан првенство за пионери и помлади кадети, што се одржа викендов освои 16 медаљи, од што 4 златни, 5 сребрени и 7 бронзени Игор Кане...

Последен ден за предлагање кандидати за спортист на Охрид за 2006

25.12.06 08:46

Денеска истекува рокот за пријавување на кандидати за избор на спортист на Охрид за 2006 година Сојузот на спортови неодамна објави јавен повик за избор на спортист на Охрид, а ...

Вечер на боречки вештини

25.12.06 08:19

Професионална презентација наречена „Вечер на боречките вештини“ се одржа во Центарот за култура во Охрид Во малата сала (исполнета до последно место) членовите на три клуба од ...

Избор на спортист на Охрид за 2006

20.12.06 10:03

Сојузот на спортови – Охрид објави јавен повик за избор на спортист на Охрид за 2006 година На 25 декември истекува рокот за пријавување на кандидатите за избор на спортис...

Дебели казни за тепачите

19.12.06 10:07

Учесниците во големата тепачка што се случи на натпреварот помеѓу Њу јорк и Денвер, се казнети со вкупно 47 натпревари неиграње, додека двата клуба заработија казни од по 500000...

Амак до победа по 285 поени и три продолжениа!

18.12.06 09:27

Кошаркарите на АМАК СП со победа го завршија настапот во регуларната сезона Во рамките на 18 коло од Првата лига  викендов во Скопје Амак во неверојатен натпревар со 285 поени и...

Норвешка европски првак

18.12.06 02:13

Репрезентацијата на Норвешка е нов европски првак откако во финалето на ракометното првенство скандинавките го соввладаа актуелниот светски шампион Русија со 27:24 Бронзата пату...

Трагедија во Торино

17.12.06 00:18

Трагедија во кампот на фудбалскиот клуб Јувентус предизвика одложување на фудбалскиот меч од Серија Б, меѓу „Старата дама“ и Чезена што требаше да се одигра на “Деле Алпи“ Двајц...

“Зш мор дан ме слезиш“

16.12.06 10:51

Авион  на нискобуџетната авиокомпанија “Easyjet” на летот Милано – Атина принудно слетал во Бриндизи, на југот  на Италија,поради тепачка меѓу патниците –...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер