Свет - Page 2043 of 2050 - OhridNews
NBA play-off: Детроит се пласира во финалето на истокот!

18.05.07 08:49

Екипата на Детроит Пистонс е првиот финалист во источната конференција откако ноќеска на гости го совлада Чикаго со 95:87 за вкупна победа во серијата од 4:2 До победата гостите...

NBA play-off: Брејк на Спарс и Нетс!

17.05.07 09:04

Кошаркарите на Сан Антониот Спарс славеа на гости кај Феникс во  петтиот натпревар од полуфиналето на западот со 88:85 и поведоа во серијата прв до четири со 3:2 Клучна беше чет...

Севиља ја одбрани титулата во купот на УЕФА!

16.05.07 23:38

Екипата на Севиља триумфираше во шпанското финале во купот на УЕФА што се одигра на Хемпден парк стадионот во Глазгов, совладувајќи го Еспањол во драматичен натпревар дури по из...

NBA play-off:Јута во финалето, Чикаго не се предава, Феникс десеткуван

16.05.07 13:30

ЈУТА ВО ФИНАЛЕТО НА ЗАПАД,ЧИКАГО НЕ СЕ ПРЕДАВА Без оглед на тоа што првите три средби против Чикаго, лидерот на истокот Детроит ги доби со неочекувана леснотија, сепак младиот т...

НБА: Наградата МВП за Дирк Новицки

16.05.07 08:59

Германецот Дирк Новицки од тимот на Далас е прогласен за МВП на овогодинешното првенство во НБА кошаркарската лига Тој е првиот европеец што го освоил овој престижен трофеј и са...

Уефа куп: Севиља или Еспањол?

16.05.07 08:46

Шпанското финале во купот на УЕФА, помеѓу бранителот на титулата Севиља и Еспањол, според најавите на фудбалерите на двата тима, но и според последните средби во првенството ќе ...

Контроверзниот судија Пол замина во пензија!

14.05.07 16:33

Репрезентативецот на Хрватска, Јосип Шимуниќ ќе го памети бидејќи му покажа три жолти картони на една средба, а играчите на Портсмут бидејќи во неделата им поништи гол кој за ни...

NBA play-off: Bulls избегнаа елиминација

14.05.07 00:20

Чикаго Булс го совлада најдобриот тим на истокот Детроит со 102:87 и намали во серијата прв до четири на 3:1 Со оваа победа bulls-и  избегнаа елиминација во конференциското полу...

NBA play-off: „Воините“ свиреа џез!

12.05.07 14:18

Голден Стејт ја декласира Јута во третиот натпревар од западното полуфинале 125-105 и ја намали предноста на противникот на 2-1 Екипата од Оукленд повторно ја предводеше Бајрон ...

Милан во финалето на ЛШ ќе игра во бели дресови!

12.05.07 08:17

Екипата на Милан ќе биде домаќин во големото финале на Лигата на шампионите-ЛШ, што на 23 мај ќе се одигра во Атина Вака одлучи ждребката на УЕФА, па официјално на големиот сема...

Dr Batkoski pod artikli