Свет - Page 2049 of 2063 - OhridNews
Видео : НБА – ТОП 10 ! ! !

29.12.07 10:27

Вообичаено на крајот на секоја календарска година се сублимираат резултатите и се прави преглед на најзначајните моментикои се случиле во годината Иако регуларната сезона во NBA...

Крај за Ралф Шумахер?!

28.12.07 09:30

Германската новинска агенција ДПА објави дека Ралф Шумахер следната сезона ќе паузира во Формула1 Помладиот брат на седумкратниот светски првак, Михаел, засега уште не ја потврд...

Познат Ф1 календарот за 2008 година ! ! !

26.12.07 00:44

ФИА официјално го потврди календарот за новата натпреварувачка сезона во Формула 1 шампионатот ВО календарот нема радикални промени а новина се трките во Валенсија и Сингапур Тр...

Италијанците наскоро ќе мораат да се ракуваат на крајот од мечот!

21.12.07 00:34

Антонио Матарезе, претседателот на „Лега Калчо“, здружението кое го води италијанското првенство, и официјално најави дека поздравувањето на противничките фудбалери по натпревар...

Македонија се искачи на 58-то место на ФИФА ранг листата !

17.12.07 15:49

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од едно место на најновата ранг листа на ФИФA и сега е на 58-то место  На најновото рангирање Македонија има 556 бода Од проти...

Русија светски ракометен шампион !

16.12.07 18:01

Женската репрезентација на Русија е старо-нов светски шампион, откако попладнево во финалето во Париз ја совлада репрезентацијата на Норвешка со 29:24 Русинките имаа предност во...

СП 07 Финале Русија – Норвешка

15.12.07 19:09

ВО финалето на СП во ракoмет за жени во Франција ќе се судрат светскиот првак Русија и европскиот шампион Норвешка Во полуфиналните пресметки , Русија ја совлада Романија 30-20 ...

Лига на Шампиони : ТОП 16 ! !

13.12.07 07:54

Екипите на Фенебахче и Лион се последните патници во третата фаза од елитното европско клупско натпреварувањеВо пресрет на ждребката за осминафиналето во Лигата на шампионите ко...

Капело нов селектор на Гордиот Албион !?

13.12.07 00:05

Италијанскиот стручњак  во Лондон се состанал со челниците на англискиот фудбалски сојуз, а објавата за неговото превземање на англиската репрезентација се очекува најдоцна до п...

Анализа: И на овој ракометен мундијал според очекувањата.

12.12.07 14:12

Во последниот натпревар, на 18-от женски ракометен мундијал, Македонија со ремито 29-29, против Хрватска, по четирите порази го освои првиот бод, но не успеа да го избегне после...

Dr Batkoski pod artikli