Регион/Свет - Page 2457 of 2463 - OhridNews

Регион/Свет

10.05.07 16:58

NBA play-off: Јута драматичмо до втора победа!

Кошаркарите на Јута во драматичен натпревар,во екстра времето,го со...

08.05.07 09:53

NBA play off: Детроит повторно го демолира Чикаго…

Тајшон Принс со рекордни 25 поени и 7 скока во плеј офф-от беше пре...

07.05.07 16:21

NBA play off: Брејк на “мамузите, Кливленд очекувано…

Сан Антонио ја одзедоа предноста на домашен терен од Феникс,додека ...

04.05.07 11:52

NBA play-off:Резил на Новицки и дружината

НБА разигрувањето заврши за екипата со најдобриот резултат во регул...

03.05.07 00:06

Милан-Ливерпул ќе играат во финалето на Лигата на шампионите !!!

Милан и Ливерпул ќе играат во финалето на Лигата на шампионите на 2...

02.05.07 09:23

Луверпул е прв финалист во Лигата на шампионите!

Фудбалерите на Ливерпул се пласираа во финалето на Лигата на шампио...

29.04.07 09:33

NBA play-off: Детроит го збриша Орландо!

Детроит е првиот полуфиналист во источната конференција, откако со ...

25.04.07 15:35

NBA play off : Шампионот оддуван од биковите, дебакл на…

Феникс и Чикаго водат со 2-0 во сериите од првиот круг на разигрува...

25.04.07 08:25

“Убавица “ на Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед и Милан одиграа незаборавен натпревар и на најдо...