Избори 2019 - Page 4 of 12 - OhridNews
Николоски: Пред избори се дели огревно дрво во Охрид

19.04.19 18:36

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски попладнево на својот Фејсбук профил објави фотографија за која тврди дека е направена денеска во Охрид, на која, според него,...

Милошевски: Зад програмата За убав Град стои мојот збор и углед

19.04.19 16:02

Човек е успешен доколку е опкружен со среќни и задоволни луѓе Целиот мој живот го посветив работејќи со луѓе, помагајќи да ја остварат својата среќа Во животот се исправив пред ...

Пецаков: Охрид мора да биде град на спортот

19.04.19 15:17

Спортот е нашиот најголем промотор, а децата нашата иднина Правилниот психофизички развој на децата, професионалците, гостите ќе биде императив, истакна советникот од ВМРО ДПМНЕ...

Донев: Кампањата е далеку од фер и демократска

19.04.19 14:55

Веднаш по преземањето на градската власт, СДСМ ги укинаа процедурите и протоколите за работа кои во својата суштина носеа и гарантираа развој на Охрид, рече на денешната прес ко...

Трендафилов Нанче: Да изградиме Меморијален центар на културите

19.04.19 14:07

На денешната завршна прес конференција кандидатот за градоначалник од ГДУ, Михаил Трендафилов Нанче се осврна на темата која, како што кажа, е еден од мотивите за негова кандида...

Георгиески: Понудивме реална програма и позитивна кампања наспроти безидејноста и ниските удари од противниците

19.04.19 12:40

Во претходните 18 дена охридската и пошироката јавност ја запознававме со нашите идеи, планови и конкретни мерки за Охрид да биде место со кое сите ние ќе се гордееме Во овој пе...

Милошевски најави станови за млади брачни парови, стипендирање на ученици

19.04.19 12:21

Во мене младите ќе имаат искрен пријател и поддржувач на се’ она што сакаат да го прават Сите заедно имаме знаење, сила и храброст за нови идеи, а имаме и моќ да ја насочуваме и...

Последен ден од предизборната кампања пред првиот круг од претседателските и вонредните локални избори

19.04.19 09:11

Кандидатите за претседател на државата и за градоначалник на Охрид, Дебар и Ново Село, денеска ќе ја завршат предизборната кампања пред одржувањето на првиот круг од претседател...

Божиновски: Злоупотреба на државни ресурси во кампањата на Георгиески

18.04.19 15:51

Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања за Георгиески стана навика Дрско и лицемерно е на партиски прес денеска да се појави со службеното возило Замислете и тоа п...

Георгиески го презентира проектот за реконструкција на градскиот кеј

18.04.19 12:26

Кејот „Македонија” на брегот на Охридското Езеро во Охрид, со својата природна местоположба е една од главните атракции, најфреквентните и најпосакувани места за охриѓани ...

Dr Batkoski pod artikli