Избори 2019 - Page 2 of 12 - OhridNews
Пецаков:Програмата За убав град предвидува бројни проекти наменети за младите и спортот

02.05.19 14:38

Со концептот За убав град јасно порачуваме дека наш приоритет е работата за потребите на младите во градот и младите повторно да го добијат својот партнер во нас кој секогаш е т...

Милошевски најави низа проекти за населбата „Радојца Новичиќ“

01.05.19 13:57

„За убав град и за потребите на жителите во населбата „Радојца Новичиќ“, нашата цел ќе биде изградба на повеќенаменско спортско игралиште како и детски игралишта на повеќе локац...

Милошевски: Модерно и современо образование за убав град

30.04.19 16:29

Субвенционирање на дел од патните трошоци на просветните работници кои патуваат од град во рурални средини и обратно до своето работно место, најави кандидатот за градоначалник ...

Георгиески: Фабриката за лаги на ВМРО-ДПМНЕ пуштена на најјако

30.04.19 14:43

По катастрофалниот пораз во првиот изборен круг во Охрид, фабриката за лаги и измами сместена во Белата Палата во Скопје е пуштена на најјако, изјави на прес конференција кандид...

Донев: Охрид ги дочека гостите во хаос

30.04.19 14:23

Со СДСМ и Констатнтин Георгиески на власт – Охрид тоне во безизлез Власта за Охрид покажа непочитување, исто како што покажа и за се’ друго, истакна денеска на прес конфер...

Силјановска Давкова: Нешто под итно треба да се стори во Охрид

29.04.19 21:28

Кандидатот за претседател поддржан од ВМРО ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова, во рамки на предизборната кампања попладнево престојуваше во Охрид каде оствари средб...

Милошевски најави унапредување на културниот амбиент во градот и збогатување на културната понуда

29.04.19 14:26

Заштитата и промоцијата на културните особености и цивилизациските вредности кои оставиле трага на просторот на градот Охрид се наша стратегиска заложба Со програмата За убав гр...

Поништено гласањето на едно избирачко место во Охрид

25.04.19 13:20

Како пто денес соопшти ДИК, на избирачкото место 1338 во општина Охрид се делеле по две гласачки ливчиња за претседател и за градоначалник, а гласачите се потпишувале само на из...

Георгиески: Подобри услови во градинките и училиштата

25.04.19 13:07

Децата треба да бидат наша најголема грижа, затоа посветено и одговорно работиме на проекти за подобрување на условите за згрижување и воспитување на децата во градинките и подо...

Трендафилов: Се чувствувам како морален победник, наспроти тендерските богаташи

25.04.19 12:58

Вистината сите ја сакаат, но повеќе и веруваат на лагата Сметам дека со тоа се е кажано Првиот круг од локалните избори заврши, на запад ништо ново, се е веќе видено, рече на де...

Dr Batkoski pod artikli