Македонија - Page 1063 of 1070 - OhridNews
Лоша промоција на македонскиот туризам на саемот во Белград!

03.06.07 15:09

На меѓународната туристичка берза во Белград, што ја посетија 300000 гости, Македонија понудила 1500 парчиња промотивен материјал, кои биле поделени за неколку часа Хотелиерите ...

МВР ќе издава документи за 30 минути !

03.06.07 06:27

Министерството за внатрешни работи-МВР, дел од јавните исправи, лични документи, потврди и уверенија на граѓаните ќе ги издава во рок од 30 минути по приемот на нивното барање Д...

Случај Морли: Семејството на загинатите бара слобода за британецот !

01.06.07 19:42

Судскиот процес против британскиот државјанин Николас Морли, што започна на 1 јуни беше прекинат на барање на одбраната на обвинетиот, кој се товари за предизвикување на тешката...

Започнува судскиот процес против Николас Морли!

01.06.07 01:23

Судењето на  британскиот државјанин Николас Морли кој се сомничи дека како учесник во меѓународното рели “Гамбол“ 3000 на 2 мај ја предизвикал тешката сообраќајна несреќа кај Ст...

Миладинови: Пукањето во нашата куќа нема врска со работењето на “Кимико“!

30.05.07 16:01

Сопствениците на компанијата “Кимико“ од Струга, браќата Димитар и Георги Миладинови, сметаат дека во последните четири месеци одредени медиуми водат смислена кампања против ком...

Судењето на британецот Морли ќе почне во петок!

29.05.07 18:13

Судењето на  британскиот државјанин Николас Морли кој се сомничи дека како учесник во меѓународното рели “Гамбол“ 3000 на 2 мај ја предизвикал тешката сообраќајна несреќа кај Ст...

Бензините поскапуваат!

28.05.07 16:27

Од ноќеска на полноќ, бензините ќе се продаваат по повисоки цени за 2,5 денари, а дизелот за два денари Според одлуката што ја донесе денеска Регулаторната комисија за енергетик...

ЕУ: Не е време да се подигне споменик на командант Струга!

28.05.07 16:03

Спомениците кои ќе се градат треба да го отсликуваат мултикултурниот карактер на општината и затоа треба да се избегне изградба на споменици кои можат да ги нарушат межуетничкит...

Проаква се дели на три јавни претпријатија!

28.05.07 15:20

И покрај препораките од владата  да се стопира иницијативата за поделба на МЈП Проаква,  локалните самоуправи на Охрид и Струга,  донесоа конечна одлука и пристапија кон поделба...

Фуере во Струга: Предвремени избори во Македонија е лоша идеја!!!

28.05.07 11:17

Македонија треба да продолжи со веќе започнатите реформи, бидејќи земјата сега е исправена пред круцијални одлуки од кои зависи членството во ЕУ и НАТО, порача денеска од Струга...

Dr Batkoski pod artikli