Охрид - Page 4007 of 4152 - OhridNews
Oglas teren auto plus 2020
Петрески: Долговите ќе бидат минато до март 2008 !?

28.12.07 13:42

Очекуваме во првите три месеци во Новата година конечно да ги санираме долговите кон доверителите и конечно општина Охрид да се ослободи од големите притисоци кои го кочат разво...

Клиниката „Филип Втори“ доби струја !

28.12.07 13:26

Состојбата во приватната Кардиохирургија Филип Втори во Скопје која доцна синоќа остана без електрична енергија, денеска се нормализира Болницата, како што соопштија официјално ...

Струга и Охрид во предновогодишно руво ! ! !

28.12.07 07:01

Двата крајезерски града деновиве блескаат во полн сјај Предновогодишната атмосфера се чувствува на секој чекор Чаршиите во Струга и Охрид се преполни Угостителите и хотелиерите ...

Охриѓани покажете ја својата хуманост !

28.12.07 07:00

Голем хуманитарен концерт ќе се одржи денеска во 18 ч во Центарот за култура Григор Прличев, во органзиација на ЛИОНС клубовите Охрид и Десарети На концертот ќе настапи Охридски...

Кардиолошката клиника Филип Втори без струја. На конец висат 20 животи !

27.12.07 23:31

Поради прекин во напојувањето со елчектрична енергија во кардиолошката клиника „Филип Втори“ во Скопје, во опасност се доведени животите на 20 пациенти кои се наоѓаат на интензи...

Новогодишни подароци за најмладите, болните и старите лица од градоначалникот

27.12.07 15:35

Новогодишни подароци на најмладите и оние кои заради нарушеното здравје или староста не се во состојба да се радуваат на Новата Година со своите другари, врсници или во кругот н...

Беназир Буто убиена во терористички напад во Пакистан ! ! !

27.12.07 15:25

Пакистанската опозициона лидерка Беназир Буто почина од последиците на терористичкиот напад кој денес се случил на предизборниот митинг во градот Равалпинди Буто од пoследиците ...

Во Охрид потпишан колективен договор помеѓу работодавачите и синдикатот на угостителството !

27.12.07 13:22

Колективен договор помеѓу синдикатот на вработените во угостителството-СУТКОЗ, Организацијата на работодавачите и хотелската асоцијација на Македонија-ХОТАМ, беше потпишан денес...

Догодина ќе отпочне изградбата на канализационата мрежа во Лескоец и Велгошти !

27.12.07 13:20

Канализационата мрежа во Лескоец и Велгошти, ќе започне да се гради во 2008 година, најави денеска директорот на МЈП Проаква, Бранко Трпчески, на предновогодишната средба со нов...

Синдикатот на СИЕР во ЕМО најавува штрајк пред Владата

27.12.07 13:18

Доколку најитно државата не преземе конкретни мерки и не го запре раскрчмувањето на имотот на АД ЕМО, синдикатот на СИЕР најави дека ќе преземе радикални мерки и ќе организира ш...

Dr Batkoski pod artikli