Охрид - Page 4010 of 4201 - OhridNews
Baner besplatna dostava klienti
Богослужба за Благоец само во Света Софија !

06.04.08 07:15

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 7 април 2008 година (понеделник), во катедралниот храм „Света Софија“ – Охрид, ќе се служи све...

Младите во Охрид заинтересирани за дружење, забава но и за натпреварување

06.04.08 00:36

Во рамките на програмата за развој на рекреативниот спорт, Младински Совет Охрид го реализираше првиот турнир во друштвени игри 48 учесници, ученици во 7 основни училишта ( ОУ Х...

Резиденцијата на владиката Тимотеј на Плаошник ќе биде денационализирана ?!

05.04.08 16:55

Атрактивната вила „Лепа“ на Плаошник, во која е сместена Резиденцијата на митрополитот Дебарско-кичевски, Тимотеј, наскоро ќе  им биде вратена на сопствениците, најави Регионалн...

Со „Боите на љубовта“ охридските музички таленти ќе патуваат на државниот натпревар

05.04.08 07:15

Љубителите на пишаниот збор во Охрид синоќа имаа можност да присуствуваат на една невообичаена промоција Во центарот  за култура на пригоден начин беше промовирана  втората стих...

Песна на охридскиот бенд FADE TO BLACK се најде на компилација во Србија !

05.04.08 07:10

Песната Call Me Sin на охридскиот состав Fade To Black се најде на na Dark Scene Volume2 компилацијата во Србија како подршка на Gothick музиката на EX YU републиките, која ке с...

Фото вест: Чадор на бандера !

05.04.08 07:07

Деновиве времето е врнежливо, па така чадорот е вообичаен дел од дополнителната опрема за излегување надвор Но не секогаш чадорите правилно се употребуваат Доказ за тоа се и ови...

Турнир во друштвени игри во ОУ „Христо Узунов“

05.04.08 07:05

Во рамките на програмата за развој на рекреативниот спорт, Младински Совет-Охрид го организира првиот турнир во друштвени игри Четириесет ученици и осум  учесници од 8 основни у...

Уште 300 предмети во Охрид чекаат на денационализација !

04.04.08 17:52

Регионалната комисија за денационализација денеска расправаше и донесе решенија за 40-на предмети И покрај ефикасноста пред комисијата претстои тешка задача бидејќи до крајниот ...

Дождот ја освежи промоцијата на Франкофонската патека на Галичица

04.04.08 16:17

Дождот кој во текот на целиот ден врне во Охрид не претставуваше пречка со мала свеченост кај Студенчишта да биде промовирана  рекреативната “Франкофонска“ патеката која поминув...

Францускиот амбасадор Валеро од Охрид ја теши Македонија

04.04.08 15:43

Откако отворено застана зад грчкото вето  за поканата на Македонија во НАТО на самитот во Букурешт, Франција денеска ја теши земјва Амбасадорот на Франција во Македонија, Бернар...

Dr Batkoski pod artikli