Охрид - Page 4009 of 4150 - OhridNews
Oglas teren auto plus 2020
Борците не се откажуваат од Заводот за кардиологија

21.12.07 10:26

Организацијата на борците и натаму инсистира на редефинирање на односите со Заводот за кардиологија во Свети Стефан, бидејќи како што велат оттаму парите од кирии на објектите с...

Во Охрид официјално се регистрирани само четворица бездомници !

21.12.07 00:12

Повеќе од 100 милиони луѓе во светот денеска живеат без покрив над главата Меѓу бездомниците голем е бројот на жени и деца, а една третина  од нив се  цели семејства Денешниот д...

Александра Пилева, Вучиќ и The Bloom ќе настапат во Охрид за Нова година !

20.12.07 20:23

Александра Пилева, Мартин Вучиќ и групата „Блум“ ќе настапат во Охрид за Нова година, соопшти вечерва локалната самоуправа Тоа ветува дека Охрид и годинава ќе има одличен дочек ...

Охридскиот плоштад блесна во новогодишен сјај !

20.12.07 20:17

Деветметарска елка со илјадници светилки ќе го краси центарот на Охрид кој вечерва блесна во новогодишно светло Симболично новогодишната елка ја вклучи градоначалникот Александа...

Во Охрид унапредени повеќе генерали на АРМ !

20.12.07 14:25

Со указ на претседателот Бранко Црвенковски во пензија заминува командантот на здружената оперативна команда на АРМ, генералот Атанас Јовчески, а на негово место е поставен гене...

Полицијата апелира да не се фрлаат петарди

20.12.07 14:05

Со приближувањето а новогодишните и божиќните празници станува актуелна употребата на пиротехнички средства, најчесто петарди, информира СВР Охрид Оттаму предупредуваат дека ист...

Елката ќе светне вечерва ветува локалната самоуправа

20.12.07 13:56

Новогодишната елка ќе светне вечерва во 19 ч на градскиот плоштад , најави  локалната самоуправаЧинот на палењето на украсената Новогодишна елка ќе го означи градоначалникот Але...

Честитка од градоначалникот по повод Курбан Бајрам

20.12.07 13:47

Градоначалникот на Охрид Александар Петрески упатува честитка по повод денешниот празник Курбан-Бајрам до своите сограѓани од муслиманска вероисповест со желби за мир,среќа, бла...

Кичевчани најдобри на сообраќајниот квиз во Охрид

20.12.07 02:31

Победник на регионалниот натпревар од областа на сообраќајот и сообраќајната култура, кој се оддржа  деновиве во Oхрид е екипата на Основното училиште “Д-р Владимир Полежи...

Претседателот Црвенковски ќе унапредува генерали во Охрид !

20.12.07 02:29

Претседателот на Република Македонија, Бранко Црвенковски, на свеченост, што денеска  ќе се одржи во вила Билјана, во Охрид, ќе унапреди неколку  генерали на АРМ Исто така претс...

Dr Batkoski pod artikli