Охрид - Page 4049 of 4207 - OhridNews
Трибина на ЛДП во Охрид

30.01.08 08:00

„Како понатаму-ЛДП знае!“ е мото на трибината што во организација на Либерално демократската партија на Македонија, ќе се одржи денеска во Охрид На трибината ќе присуствуваат пр...

Полицијата трага по измамниците на дваесетината охриѓани !

30.01.08 07:20

Полицијата трага по двајцата измамници кои со незаконска продажба на станови оштетиле најмалку дваесет охриѓани Полицијата го товари Милчо Најдески, сопственик на фирмата “Цента...

Фото вест: Неселективност или дефект ?

30.01.08 07:15

Екипата на Ohridnews ја улови оваа интересна фотографија на булеварот „Туристичка“ Пајакот „грабнал“ полициски „крајслер“ но веројатно не поради погрешно паркирање, туку поради ...

„Комуналец“ бара помош од ловџии за справување со кучињата скитници !

30.01.08 02:08

Проблемот со кучињата скитници во Охрид е континуиран и тоа е појава која ги мачи и другите градови во земјава, сметаат во ЈП „Охридски Комуналец“ под чија капа работи Шинтерска...

Календар на настани

30.01.08 02:02

Почитувани, Од денеска на нашиот интернет портал стартува нова содржина „Календар на настани“ која има за цел да биде јавен сервис кој ќе ги презентира настаните и  збиднувањата...

ЛДП на следните локални избори во Охрид ќе настапи самостојно !

29.01.08 14:34

Либерално демократската партија -ЛДП на наредните локални избори во 2009 година во Охрид ќе настапи самостојно, најави раководството на партијата во Охрид на прес конференција ш...

Павлоски: Охрид нема да ја загуби организацијата на ЕП !

29.01.08 13:51

Официјален записник од РФМ и ЕХФ немаме добиено и за забелешките во однос на салата Билјанини извори се информиравме од медиумите, изјави денеска директорот на ЈП „Охридски Кому...

Измамени 20 охриѓани за околу 300.000 евра ! ! !

29.01.08 13:35

СВР Охрид до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против лицата МН (47) од Охрид, сопственик на фирмата “Центар НМБ“ ДООЕЛ –Охрид, поради основано сом...

На Галичица само со специјални водичи !

29.01.08 02:34

Во иднина туристичките тури во националниот парк Галичица ќе може да ги реализираат само посебно обучени туристички водичи кои ќе ги знаат спецификите на теренот, но и на ендеми...

На Плаошник ќе никнат реплики на познати светски универзитети !

29.01.08 02:29

На локалитетот Плаошник каде во тек е реконструкција на Свети Климентовиот универзитет, ќе никнат реплики-клонови на познати светски универзитети Ова го најави археологот Паско ...

Dr Batkoski pod artikli