Свет - Page 435 of 508 - OhridNews

29.04.11 00:03

Видео: Бројот на загинати во невремето на југот на САД…

Бројот на загинати во бурите и торнадата кои зафатија шест држави н...

28.04.11 18:08

Привремената референца вметната во најавата за средбата Милошоски – Ки…

Привремената референца „поранешна југословенска Република Македониј...

27.04.11 07:30

НСА: Вонземјаните испратиле 29 пораки

Американската национална безбедносна агенција (НСА) на своите интер...

26.04.11 22:29

Видео : Мен Ју се “прошета“ на Велтинс Арената

Манчестер Јунајтед направи крупен чекор кон петтото финале во  исто...

24.04.11 17:22

Македонците организирано го прославија Велигден во Австралија по 50-ти пат

Поради временската разлика од осум часа пред Европското време, Вели...

24.04.11 13:00

Почина Макс ван дер Штул

Макс ван дер Штул, поранешниот шеф на холандската дипломатија и дип...

22.04.11 07:30

Ден на планетата земја

Научните факти говорат дека Земјата е стара околу 4,6 милијарди год...

19.04.11 00:05

Велики четврток можеби бил во среда!?

Последната вечера, последниот оброк на Исус Христос и неговите апос...

16.04.11 00:03

Високо озрачени 28 работници во Јапонија

Јапонија на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ – ИАЕА...