Регион/Свет - Page 583 of 679 - OhridNews

Регион/Свет

14.02.12 16:11

Македонка ненадејно почина во Чикаго

20-годишната валандовчанка Ирена Накова, ненадејно починала во свој...

13.02.12 12:07

Австралиската влада го избриша терминот „славо-македонски“

Австралиската влада, по долготрајно лобирање, ја повлече тн славо-м...

12.02.12 10:42

Почина легендарниот поп вокал Витни Хјустон

Еден од најдобрите поп вокали на сите времиња, контроверзната амери...

10.02.12 07:00

По снегот доаѓаат поплави, земјите од регионот загрижени

Земјите од регионот стравуваат од поплави доколку дојде до нагло то...

09.02.12 08:00

Мистериозното езеро Восток на Антарктикот ја крие тајната за климатските…

Руските научници по две децении дупчење успеаа дa стигнат до мистер...

09.02.12 00:05

ОБСЕ и партиите загрижени за состојбите во Струшко, на потег…

СВР Охрид интензивно работи на подготовките на средбата помеѓу град...

09.02.12 00:04

Студот ќе потрае до крајот на февруари

Најлошите студови што ја погодија Европа последните години би можел...

07.02.12 12:15

Снимил џиновско чудовиште како се пробива низ мразот (видео)

Исланѓанецот Хјортур Кјерулф вчера успеал да сними мистериозен џино...

07.02.12 10:14

2500 години казна затвор за капетанот на Конкордија?

2500 години затворска казна- предвидуваат италјанските медиуми за к...