Војна во украина - OhridNews

Војна во украина

12.08.22 11:00

Шефот на МААЕ побара пристап до нуклеарната централа Запорожје во…

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија ...

12.08.22 10:30

Валас: Малку е веројатно дека Путин ќе успее да ја…

Британскиот министер за одбрана Бен Волас изјави во Копенхаген, кад...

11.08.22 09:33

Сателитските снимки покажуваат големо оштетување на руската воена база на…

Сателитските снимки американската „Планет лабс“ покажуваат големо о...

10.08.22 15:48

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и…

Руското Министерство за надворешни работи упати остри обвинувања пр...

10.08.22 12:34

Британското МО: Русија создава нова копнена формација за поддршка на…

Речиси сигурно е дека Русија започна голема нова формација на своит...

08.08.22 16:32

Украина: Русија се заканува дека ќе ја дигне во воздух…

Русија отворено го уценува целиот свет и се заканува дека ќе ја диг...

07.08.22 15:11

Зеленски: Амнести интернешнал молчи за нуклеарниот терор на руската армија

Претседателот на Украина Володимир Зеленски ја критикуваше Амнести ...

07.08.22 15:03

Главниот обвинител на Украина покрена кривична постапка поради ракетирањето на…

Канцеларијата на главниот обвинител на Украина објави дека покренал...

07.08.22 15:01

Кубраков: Конвој од четири бродови со жито ја напушти Украина

Украинскиот министер за инфраструктура Олександар Кубраков изјави д...