Војна во украина - OhridNews

Војна во украина

29.12.23 12:52

Во руските напади загинаа најмалку 16 лица, а 97 се…

Украинскиот јавен обвинител изјави дека во денешниот бран руски нап...

20.12.23 09:41

Украинската армија бара мобилизација на уште 500.000 војници, Зеленски се…

Украинската армија ќе мобилизира уште 500000 војници, изјави синоќа...

08.09.23 19:04

Зеленски: Воздухопловната надмоќ на Русија ја запира контраофанзивата на украинската…

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска призна дека воз...

16.08.23 11:59

Кубраков: Товарен брод со жито го напушти пристаништето Одеса по…

Товарниот брод „Јозеф Шулте“ денеска го напушти украинското пристан...

12.08.23 10:06

Руското МО тврди дека ноќеска соборило 20 украински дронови над…

Руското Министерство за одбрана рано утринава соопшти дека спречило...

09.08.23 12:10

Си-Ен-Ен: Контраофанзивата на украинската армија не ги исполни очекувањата на…

Контраофанзивата на украинската армија, која не ги исполни очекувањ...

01.08.23 09:35

Зеленски: Светскиот притисок со санкции против Русија мора значително да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека притисокот о...

31.07.23 15:03

Медведев: Во наша корист е тоа што Киев не сака…

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј М...

30.07.23 13:13

Њујорк Тајмс: Маск не и дозволил пристап на Украина до…

Американскиот милијардер Илон Маск одбил да и даде на Украина прист...