Војна во украина - Page 3 of 95 - OhridNews

Војна во украина

30.08.22 12:48

Украинско претседателство: Интензивни борби во речиси целата Херсонска област

Украинските сили и руската армија водат интензивни борби во речиси ...

29.08.22 09:20

Руски авиони ја нападнале Украина од Белорусија

Руски воени авиони влегле во воздушниот простор на Белорусија од пр...

27.08.22 14:47

Опасност од истекување радиоактивни материи во Запорожје

Постои опасност од истекување на радиоактивни материи во украинскат...

24.08.22 12:16

Норвешка и Велика Британија ќе донираат микро-дронови на Украина

Норвешка и Велика Британија заеднички ќе испорачаат микро беспилотн...

23.08.22 15:32

УНИЦЕФ: Околу 1.000 деца убиени или ранети во војната во…

Најмалку 972 деца во Украина се убиени или повредени од почетокот н...

23.08.22 13:58

Киев: Вкупно 720.000 тони житарици на 33 бродови ги напуштија…

Министерството за земјоделство на Украина соопшти дека вкупно 33 то...

20.08.22 09:55

Властите назначени од Русија во окупираниот дел од украинскиот регион…

Властите назначени од Русија, кои ја зазедоа украинската област Хар...

19.08.22 15:57

Русија: Мисија на МААЕ можно е да ја посети нуклеарната…

Делегација на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) би ...

18.08.22 14:12

Руските власти најавуваат затворање на „Запорожје“ доколку украинските сили продолжи…

Претставник на руското Министерство за одбрана денеска објави дека ...